Akıllı Saat Nisan 22, 2022 8:21

iPhone 13 Satışları Rekora Gidiyor!

iPhone 13 satışları rekorlara doğru gidiyor. Sadece iPhone 13 tüm iPhone'lar arasında en fazla ilgi gören model oldu. Detaylara göz atalım...
iPhone 13 Satışları Rekora Gidiyor!

Apple, iPhone 13 satışları ile birlikte büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. Çin başta olmak üzere birçok pazarda Apple’ı lider üretici konumuna getiren iPhone 13, Apple’ın anavatanı Amerika’da ise markayı açık ara bir numaraya getirdi.

Yeni bir rapora göre iPhone 13 serisi Amerika’da yüksek talep görmeye devam ediyor. Rapora göre 2022’nin birinci çeyreğinde Amerika’da satılan tüm telefonların yüzde 71’ini iPhone modelleri oluşturuyor. Kıyaslama yapmak gerekirse iPhone 12 serisi geçen yılın ilk çeyreğinde ülkede satılan telefonların yüzde 61’ini oluşturuyordu.

iPhone 13 serisinden en çok ilgiyi gören model ise iPhone 13 oldu. iPhone 13, iPhoone 11’in başarısını tekrarlayarak en çok satan model olmayı başardı. Rapora göre iPhone 13, tüm iPhone satışlarının yüzde 38’ini oluşturdu. Yayınlanan verilere bakıldığında iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max satışlarının birbirine yakın olduğu; iPhone 13 mini’nin ise en az satan model olduğu görülüyor. Yine tabloya bakıldığında iPhone 11 ve iPhone 12’nin hala çok iyi sattığı görülüyor. Yakın zamanlı bir başka raporda Şubat 2022 itibariyle Türkiye’de en çok satan ikinci telefonun iPhone 11 olduğu görüldü.

Analisteler ayrıca Amerikalı kullanıcıların akıllı telefonları artık daha kısa sürede değiştirdiğini belirtiyor. Özellikle iPhone sahipleri herhangi bir nedenden dolayı yeni bir iPhone’a geçme noktasında daha istekli.

iPhone Gençlerin Gözdesi! Apple Rakip Tanımıyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.