Akıllı Telefon Nisan 22, 2022 8:55

Galaxy Note 20 Ultra Ukraynalı Bir Askeri Ölümden Kurtardı

Sosyal medyada yayınlanan görüntülere bakılırsa Galaxy Note 20 Ultra Ukraynalı bir askeri kesin nişancı mermisinden kuruyor.
Galaxy Note 20 Ultra Ukraynalı Bir Askeri Ölümden Kurtardı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ne yazık ki şiddetlenerek devam ediyor. Milyonlarca masum sivili etkileyen savaşta ilginç ve hayrete düşüren anlar yaşanmıyor değil. Bunlardan bir tanesi sosyal medyada karşımıza çıkıyor. Siperde savaşmaya devam eden Ukraynalı bir askerin anlattıklarına göre savaş sıranda kullandığı Galaxy Note 20 Ultra telefon bu askerin hayatını kurtarıyor.

Bir savaş muhabiri tarafından Twitte’da paylaşılan görüntülerde siperde savaşmaya devam eden bir Ukraynalı asken Note 20 Ultra ya da Note 20 olduğu görülen telefonunu cebinden çıkarıp nasıl hayatta kaldığını anlatıyor. Telefon katlanabilir yapıdaki S-View Flip Cover bir kılıf. Hem bu kılıf içerisindeki telefon hem de künyesi bu askerin şu anda hayatta kalmasını sağlamış görünüyor. Ukraynalı asker hayatını bu 600 dolarlık telefona borçlu olduğunu belirtiyor. Görüntülerin kaydedildiği sırada arkada planda savaşında devam ettiğini silah seslerinden anlayabiliyoruz.

Galaxy Note 20 Ultra’ya saplanan merminin 7.62×39 AK-47 silahtan ateşlendiği tahmin ediliyor. Ancak merminin Rus keskin nişancı tüfekleri ve makineli tüfeklerinde kullanılanlara benzer 7.62×54 mermi olması daha muhtemel görünüyor.

Bu asker yıllar sürmesi beklenen savaştan sağ kurtulursa belki kendisine belki Samsung tarafından bir telefon hediye edilebilir.

Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Note serisinin son üyesi olarak kalmaya devam ediyor. Telefon hala birçok perakendeci tarafından satışa sunulmakta. Türkiye’ye baktığımızda telefonun fiyatı en düşük 12.500 TL seviyesinde.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.