Akıllı Telefon Nisan 22, 2022 20:55

Galaxy M13 5G Ufukta Göründü, İşte İlk Bilgiler

Samsung'un yeni bir Galaxy M serisi telefon hazırladığı ortaya çıktı. Galaxy M13 5G ismiyle çıkış yapacak telefona dair ilk detaylara bakalım.
Galaxy M13 5G Ufukta Göründü, İşte İlk Bilgiler

Mart ayının sonunda ortaya çıkan bazı bilgilerde Samsung’un  Galaxy M13 5G akıllı telefonu geliştirdiği bildirildi. O dönem yayınlanan bir arka panelin de telefona ait olduğu öne sürüldü. Buradaki arka panelde M13 5G’nin çift arka kameraya sahip olduğu görüldü. Galaxy M13 yeniden gündeme gelmiş görünüyor. Telefon Bluetooth SIG sertifika sürecinde tespit edildi. Burada telefonun SM-M135F model numarasıyla çıkış yapacağı onaylanıyor. Yine buradaki bilgiler arasında telefonda 5G ağları destekleyeceği, 3.5 mm kulaklık girişine sahip olacağı ve çift SIM kart desteğiyle geleceği yer alıyor. Bu sertifika belgesinde ne yazık ki daha fazla ayrıntı bulamıyoruz.

Galaxy M12’nin teknik detaylarına referans alırsak, M13 5G’deki özellikleri aşağı yukarı tahmin edebiliriz. Fakat Galaxy M12’nin yalnızca 4G versiyonu tanıtıldı. Bu noktada Samsung M13 5G’de MediaTek üretimi 5G ağları destekleyen bir işlemci tercih edebilir.

Telefonda muhtemelen 50 megapiksel ana ve bir de ultra geniş açılı kameranın yer alması bekleniyor. Öte yandan telefonun 5000 mAh’tan daha büyük bir pil taşıması muhtemel görünüyor. 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde olacak ekranda bu defa 90Hz tarama hızının sunulması yüksek ihtimal. Galaxy M13 5G’de devasa büyüklükte bir pil yer alacak olsa da, Samsung’un kutu içerisine bir adaptör dahil etmesi beklenmiyor.

Galaxy M33 5G Türkiye Fiyatı Açıklandı, Yanında Kulaklık Hediyesi Var

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.