Akıllı Telefon Nisan 21, 2022 14:21

Xiaomi 512GB Depolamaya Sahip Yeni Telefonlar Duyuracak

Xiaomi 512GB dahili depolamaya sahip yeni modeller üzerinde çalışıyor. Markanın bu depolamaya sahip sadece Redmi K50 Pro modeli var.
Xiaomi 512GB Depolamaya Sahip Yeni Telefonlar Duyuracak

Resim, uygulama, video ve daha birçok içeriğin yıllar içerisinde boyutları ciddi anlamda artmaya başladı. Bu da haliyle üreticilerin depolama miktarlarını artırmalarına neden oldu. Bugün artık giriş seviyesi telefonlardan 128GB, orta segment telefonlarda ise 256GB depolama neredeyse standart hale gelmiş durumda. Fakat Apple ve Samsung ilginç ki 25.000 TL’nin üzerinde sattıkları amiral gemisi telefonlarında hala 128GB başlangıç modeline yer veriyor. Akıllı telefonlarda dahili depolama söz konusu olduğunda en cömert markalardan biri olan Xiaomi, Redmi K50 Pro ile birlikte ilk kez 512GB belleğe geçiş yaptı. Yeni bir rapora göre Xiaomi şimdi 512GB’a sahip bir den fazla yeni telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Redmi K50 Pro

Xiaomi 512GB depolamaya sahip yeni telefonlar hazırlıyor

Digital Chat Station adlı güvenilir hesabın aktardıklarına göre Xiaomi’nin 512GB’a sahip telefonları yakın bir dönemde tanıtılacak. Şirketin önümüzdeki haftalarda duyurması planlanan telefonları arasında Xiaomi 12 Ultra, Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro modellerinin adı geçiyor. Redmi markası altında yeni bir amiral gemisi telefon tanıtılmayacak, fakat Redmi K50 serisini farklı isimlendirmeler altında küresel piyasalarda görebiliriz.

Yukarıda saydığımız bu modellerden en az ikisinin 512GB’a sahip bir versiyonlar tanıtılması planlanıyor olabilir. Aynı kaynağın bu telefonlar hakkında daha fazla detay ortaya çıkarmasını bekleyeceğiz.

Öte yandan Xiaomi’nin bu modellerin birinde 16GB RAM’e yer verip vermeyeceği de merak konusu. 16GB RAM genellikle üreticilerin oyuncu odaklı telefonlarda tercih ettiği bir kapasite oluyor.

Xiaomi 12S ve 12S Pro Geliyor! İşte İlk Bilgiler

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.