Google Play Store Nisan 21, 2022 16:53

Türkiye’de Bulunmayan Play Store Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Android'de bölgesel olarak uygulamaları Play Store'da kısıtlanabiliyor. Peki, Türkiye'de bulunmayan Play Store uygulamaları nasıl yüklenir
Türkiye’de Bulunmayan Play Store Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Google, Play Store’daki uygulamalarının hangi ülkelerde yayınlanacağını geliştiricilere bırakıyor. Bazı ülkeler Play Store uygulamalarına kısıtlamalar getirdiğinden veya o ülkeye uygun olmayan özellikler içerdiğinden uygulama ülkenizde kullanılamıyor hatası alabilirsiniz. Peki, Türkiye’de bulunmayan Android uygulamalarını nasıl indireceksiniz? Hem de APK. olmadan güvenli bir şekilde direkt mağaza üzerinden?

Türkiye’de Bulunmayan Play Store Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Ülkenizde bulunmayan Android uygulamaları için bu yöntemi kullanmak çok zahmetsiz ve sağlıklı olacaktır. Ekstra bir çaba gerektirmeyen bu yöntem ile uygulamaları hatasız bir şekilde yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Cihazınıza zarar vermeyecek olan bu yöntem ile herhangi bir risk almanıza gerek kalmaz.

Google Play’de Ülkemi Nasıl Değiştiririm?

Bu yöntem oldukça sağlıklı olsa da yılda bir kez bu yöntemi kullanabilirsiniz. Google, bu yöntemin gereksiz yere kullanılmaması için böyle bir önlem almıştır.

  • Öncelikle bilgisayardan bu linke tıklayarak Google Play Store adres değiştirme sayfasına gitmeniz gerekiyor.
  • Açılan linkte hesabınız aktif değilse önce giriş yapın.
  • Ödeme profili altında bulunan “Ülke/Bölge”yi seçin.
  • “Yeni profil oluştur” a basın.
  • Uygulamanın bulunduğu ülkeyi seçin ve bir adres girin.
  • Adresi ekleyip onayladığınızda, Google Play Store ülkenizi 48 saat içinde otomatik olarak oraya taşıyacaktır. Bu şekilde ülkenizde bulunmayan Play Store uygulamalarını indirebilirsiniz.

Google Play Store

VPN kullanımı

Google ayrıca ülkenizi IP’niz olarak görür. Bu nedenle farklı bir ülkede görünen IP adresi sayesinde mağaza ülkenizi değiştirmeniz mümkündür ancak çok sağlıklı bir yöntem değildir. Çünkü bazı durumlarda çalışmama ihtimali yüksek.

VPN Kullanarak Google Ülkesini Değiştirme

  • İlk önce bir VPN uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Gerekli uygulamayı mağazadan indirebilirsiniz.
  • Android uygulamalarının bağlı olduğunuz ülkede kullanılabildiğini unutmayın. Aksi takdirde, ülkeniz değişse bile uygulamayı indiremezsiniz.
  • VPN açıkken Google Play Store’a gidin ve uygulamayı arayın.
  • Ardından “Bu uygulama ülkenizde mevcut değil” uyarısını almazsanız uygulamayı kolayca yükleyebilirsiniz.

Google Play Nisan Güncellemesi Bir Dizi Yenilik Sunuyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.