Samsung, Galaxy Z Fold 4 İçin LG’nin Kapısını Çaldı

Samsung Galaxy Z Fold 4 modeli için LG’nin kapısını çaldı. Peki Samsung telefondaki hangi donanımı LG’den tedarik edecek. İşte son gelişmeler…

Samsung gelecekteki akıllı telefonlarında şu anda elektrikli araçlar için geliştirilen teknolojiye sahip piller kullanacak. Teknoloji devi bu teknolojisi de pil bileşenlerini daha sıkı bir hale getirip, aynı boyutta kapasiteyi yüzde 10 artırmayı hedefliyor. Yeni nesil bu pillerin 2022’de tanıtılacak üst segment Samsung telefonlarda kullanılması beklenmiyor, zira Samsung Galaxy Z Fold 4 modelinde yer alacak piller için eskiden önemli bir rakibi olan LG’nin kapısını çalacak.

Yeni bir rapora göre Galaxy Z Fold 4’ün pilleri LG’den tedarik edilecek. Galaxy Z Fold 3’te kendi üretimi olan piller kullanan Samsung’un neden böyle bir adım attığı henüz bilinmiyor. Bu tedarik zincirlerini artırmak ya da pilleri LG’den daha uygun fiyata tedarik ederek kârlılığı artırmak için düşünülen bir hamle olabilir.

Pilin kapasitesi şu an için biliniyor. Ancak bu pil Galaxy Z Fold 3’teki 4.400 mAh pilden küçük olabilir. Zira gelen bilgiler Galaxy Z Fold 4’ün öncül modelinde daha ince ve hafif olacağı yönünde.

Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 Kamerasıyla Çok İddialı

Galaxy Z Fold 4’teki en önemli gelişme kamera tarafında yaşanacak. Halihazırda Galaxy S22 Ultra’da kullanılan 1/1.33 inçlik 108 megapiksel ana kamera Galaxy Z Fold 4’e taşınacak. Galaxy S22 Ultra’daki 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel telefoto kameralar da yine Galaxy Z Fold 4’te yer alacak. ikili arasında temel kamera farkı Galaxy S22 Ultra’daki periskop lens olacak.

Galaxy Z Fold 4, yaz döneminde tanıtılacak. Galaxy Z Flip 4 ile birlikte tanıtılacak telefonda kullanılacak yeni menteşe sistemi de fazlasıyla merak ediliyor. Bakalım Samsung ekran ortasında oluşan katlama izini ne kadar görünmez kılacak.

Galaxy A33 ve Galaxy A53’ün İşlemci Detayları Açıklandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu