Akıllı Saat Nisan 21, 2022 14:54

Samsung Galaxy Watch 4 Kullanıcılarına Yalan Söyledi!

Samsung, Galaxy Watch 4 kullanıcılarına yalan söyledi. Vadedilen Google Asistan desteki bu seriye son güncelleme ile de gelmedi.
Samsung Galaxy Watch 4 Kullanıcılarına Yalan Söyledi!

Samsung Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic akıllı saatleri için bu hafta bir güncelleme yayınlandı. Güncellemenin belgeleri, iki Watch4 modelinde Google Asistan’ın etkinleştirilmesinden bahsetmeyi içeriyordu. Asistan, WearOS 3.0 çalıştırmasına rağmen akıllı saatin piyasaya sürülmesinden bu yana hala kullanıma sunulmadı.

Son güncellemeden sonra kullanıcılar, güncellemenin Google Asistan’ı getirmediğini görünce şaşırdı. Ardından The Verge, bu özelliğin eksikliği hakkında açıklama için Google ile iletişime geçmedi. Bir Google sözcüsü aşağıdaki ifadeyle yanıt verdi.

Google Temsilcisi olan Ivy Hunt; “Google Asistan’ın Galaxy Watch4 için geçerli olmadığını ve zamanlama konusunda bir güncellememiz olmadığını onaylıyorum.” dedi. Yani Google Asistan’ın akıllı saatinize gelmesini bekliyorsanız daha çok beklersiniz diyebiliriz. Çünkü Google’ın bile bu konuda bir çalışması bulunmuyor.

Samsung’un söz verip sözlerini yerine getirmemesi pek olumlu karşılanmayacak. Rakibi Apple Watch’un tüm modellerine sesli asistan Siri’nin yer aldığını düşünürsek, bu özelliğin Samsung’un akıllı saatlerine gelmemesi büyük bir kayıp diyebiliriz.

Galaxy Watch 4

Galaxy Watch4 için bu güncelleme, Smart Switch kullanılarak yedekleme ve geri yükleme desteği ekledi. Artık bir vücut kompozisyonu analizi de yapabilirsiniz. Eğer Watch 4 serisi bir akıllı saate sahipseniz telefonunuzdan son güncellemeyi yükleyebilirsiniz. Bakalım ilerleyen dönemlerde Samsung’un sesli asistan konusunda nasıl atılımları olacak? Bekleyip göreceğiz.

WhatsApp Sesli Mesajlar İçin Altı Yeni Özellik Duyurdu

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.