iPhone Nisan 21, 2022 13:23

iPhone Bataryası Bile Güncelleme Aldı! Android 12 Hala Çoğu Telefonda Yok!

iPhone bataryası olarak da geçen MagSafe Battery Pack bugün güncelleme aldı. Peki, bu güncelleme ile ne değişiyor? İşte detaylar.
iPhone Bataryası Bile Güncelleme Aldı! Android 12 Hala Çoğu Telefonda Yok!

Apple, iPhone 12 ve iPhone 13 için MagSafe Battery Pack için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Yeni ürün yazılımı sürümü olan 2.7.b.0, OTA üzerinden sunuluyor. iPhone bataryası bile güncelleme alırken, çoğu Android telefonun Android 12 ile hala tanışamaması insanı düşünmeye itiyor. Apple nasıl oluyor da tüm ürünlerini güncelleyebiliyor?

Apple’ın web sitesi, bu donanım yazılımı güncellemesiyle beklenebilecek hata düzeltmeleri ve değişiklikler hakkında sürüm notları sunmasa da, en son sürümün bazı hataları gideriyor ve performans iyileştirmeleri getiriyor.

En son MagSafe Pil Paketi ürün yazılımı, onu iPhone’unuza bağladığınızda otomatik olarak kuruluyor. Maalesef ki bu tip güncellemeleri manuel olarak zorlamanın bir yolu yok. Aşağıdaki adımları izleyerek en son üretici yazılımını kontrol edebilirsiniz

  • Adım 1: MagSafe Battery Pack’i iPhone’unuza takın
  • Adım 2: Ayarlar Uygulamasını açın
  • Adım 3: Genel’i seçin ve Hakkında’ya dokunun
  • Adım 4: Aşağı kaydırın ve MagSafe Battery Pack öğesini seçin

MagSafe Pil Paketi hakkında bilgi içeren bir menü açılacaktır. En son üretici yazılımı sürümü 2.7.b.0’dır. Cihazınız en yeni güncellemeyi almadıysa, önceki güncelleme olan 2.5.b.0 sürümünü gösterecektir.

Apple, bir destek belgesinde , kullanıcıların ürün yazılımı güncellemesinden sonra MagSafe Pil Paketini 7,5 W’ta şarj edebileceklerini açıklıyor. Eski bellenim, şarj gücünü 5W ile sınırladı. Ayrıca şirket, güncellemeyi başlatmak için MagSafe Battery Pack’ini bir iPhone’a veya bir Lightining kablosu kullanarak bir iPad veya Mac’e bağlamanızı önerir.

iPhone Bataryası

Donanım yazılımını iPhone üzerinden güncellemenin yaklaşık bir hafta sürebileceği söyleniyor. Apple’ın AirTag ve AirPods ürünlerini de böyle güncellediğini ve kullanıcıların bu durumdan rahatsız olduğunu belirtelim. Umarız Apple, iOS 16 güncellemesi ile ürün yazılımlarını hızlı ve elle güncellemek için ayrı bir uygulama sunar.

iPhone Üretim Yeri Değişiyor! Çin Şokta!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.