OPPO Nisan 20, 2022 11:20

OPPO Find N Tasarımı ile Ödülleri Topladı!

OPPO'nun katlanabilir telefonu OPPO Find N tasarımı ile ödülleri toplamayı başardı. Bu telefon yıla damgasını vuracak demiştik.
OPPO Find N Tasarımı ile Ödülleri Topladı!

OPPO geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir telefonu olan OPPO Find N ile karşımıza çıkmıştı. Kullandığı ekran formatı ile katlanabilir telefon böyle olur dedirten telefonun yıla damgasını vurması bekleniyordu. Beklendiği gibi oldu ve telefona iki ödül birden verildi.

Telefon, iF Tasarım Ödülleri’nde ürün tasarımı ve kullanıcı deneyimi alanlarında iki ödül kazandı. Telefonun iç ekran 8.4:9 en boy oranına sahip ve doğrudan yatay modda açılıyor. Böylece kullanıcılar cihazı tekrar döndürmek zorunda kalmadan video izleyebiliyor, oyun oynayabiliyor veya kitap okuyabiliyor.

Katlandığında sahip olduğu 18:9 en boy oranı ise tek elle kullanımı kolay bir deneyim sunuyor. Katlanabilir telefonların formunu belirleyecek olan bu telefon yan yana çoklu görevleri daha sezgisel hale getiren hareketli kısa yollara sahip.

Uyumlu bir uygulama kullanırken, ekranı ikiye bölmek için cihazın ortasında iki parmağınızı aşağı kaydırabilir veya tam ekran penceresini, dört parmağınızla sıkıştırarak kayan bir pencereye dönüştürebilirsiniz. Apple’ın iPad ile başlattığı gesture devrimini devam ettireceğinin sinyallerini veren OPPO telefonda kullandığı Gelişmiş Esnek Menteşesi sayesinde iç ekrandaki kırışıklık görüntüsü minimuma iniyor ve cihazın 50-120 derecede durması sağlanıyor. Bu tasarım, katlandığında ekranlar arasındaki boşluğu da pratik olarak ortadan kaldırıyor. Böylece daha bütünleşmiş bir görünüm sunarken iç ekranı çizilmelere karşı daha iyi koruyor.

OPPO’nun yeni canavarı şimdilik sadece Çin’de satışa sunuluyor. Önümüzdeki günlerde bu modelin Avrupa pazarına açılması bekleniyor. Türkiye’ye de uğrayacağını düşündüğümüz telefonun incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.