Xiaomi Nisan 19, 2022 12:55

Xiaomi Mix Fold 2 Xiaomi 12 Ultra’ya Benzeyebilir

Xiaomi'nin yeni katlanabilir telefonu Xiaomi Mix Fold 2 kendini göstermeye başladı. Bu telefon Xiaomi 12 Ultra'ya benzeyebilir.
Xiaomi Mix Fold 2 Xiaomi 12 Ultra’ya Benzeyebilir

Xiaomi bu yıl telefon yağmuruna tutacak. Firmanın katlanabilir telefonu Xiaomi Mix Fold 2 hakkında bugün sevindiren haber geldi. Son verilere göre yeni nesil katlanabilir amiral gemisi telefon, Xiaomi 12 Ultra ile aynı anda piyasaya çıkacak. Her iki telefon da Haziran ayında tanıtılıp satışa sunulacak..

Sızıntıları ile Digital Chat Station’ın iddialarına göre; katlanabilir telefon ilk bakışta Xiaomi 12 Ultra modelini andıracak. Arkada ise geniş alanlı dikdörtgen bir ana kamera modülü bulunacak. Sızıntılara göre Xiaomi’nin katlanabilir telefonu 22061218C model numarasına sahip olacak. Ana ekran, iPad mini’den yani 8,3 inçten biraz daha küçük olan 8 inç büyüklüğünde olacak. dış ekran ise 6.5 inçlik bir ekran deneyimi sunacak.

Yeni model ilk model ile ile karşılaştırıldığında; yeni telefon herhangi bir kırışma olmadan katlanabilir bir ekrana sahip olacak. Ayrıca hem dahili hem de harici ekranlar yüksek yenileme hızını destekleyecek.

Xiaomi Mix Fold 2

Telefon, TSMC’nin 4nm işlem teknolojisine göre üretilecek olan amiral gemisi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus yonga setinden gücünü alacak. Bu yeni nesil yonga seti Snapdragon 8 Gen 1’den daha verimli olacak.

Xiaomi Mix Fold, tescilli bir Surge C1 çipi ve bir sıvı lens ile gelmişti. Muhtemelen yeni modelde de buna benzer yeni teknolojiler göreceğiz. Fiyat açısından bu modelin 1.500 dolar bandını aşması bekleniyor. Eğer Çin’deki kriz devam ederse telefonun fiyatının 2000 dolar seviyesinde olacağı bile söyleniyor.

Xiaomi 12 Ultra Sızdırıldı! Huzurlarınızda Leica-Xiaomi Ortalığı ilk Telefon

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.