Akıllı Telefon Nisan 19, 2022 9:20

Vivo X Fold, Galaxy Z Fold 3’ten Daha Az Kırışık Bir Ekrana Sahip

Vivo X Fold ve Galaxy Z Fold 3 ekranları yan yana görüntülendi. Galaxy Z Fold 3'ün ekranındaki oyuğun daha belirgin olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Vivo X Fold, Galaxy Z Fold 3’ten Daha Az Kırışık Bir Ekrana Sahip

Vivoi ilk katlanabilir akıllı telefonunu geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkardı. Vivo X Fold ismiyle çıkış yapan telefon gerek tasarımı gerekse teknik özellikleriyle göz doldurmayı başarıyor. Vivo X Fold’a dair en çok merak edilen konulardan biri katlanabilir kısımda ekranın nasıl göründüğü. OPPO’nun bu noktada Find N ile kusursuz bir ekran deneyimi sunduğunu biliyoruz. Vivo bu deneyimi henüz sunamasa da, Samsung’dan biraz daha ileri görünüyor.

Alt bölümdeki fotoğrafta Galaxy Z Fold3 ve  Vivo X Fold’u yan yana görüyoruz. 180 derece açık bir şekilde olan telefonlardan Galaxy Z Fold 3’te katlanabilir noktadaki oyuğun daha geniş olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu görüntü aynı zamanda Vivo X Fold’un Galaxy Z Fold 3’ten daha kalın bir telefon olduğunu ortaya koyuyor.

Alt bölümdeki fotoğrafta ise OPPO Find N ve Galaxy Z Fold 3‘ü yan yana göreceksiniz. Burada OPPO’nun yeni menteşe sistemiyle ne kadar kusursuz bir katlanabilir ekran sunduğunu daha net göreceksiniz.

Vivo X Fold Başlıca Özellikleri

Vivo’nun katlanabilir telefonuna yeniden dönecek olursak; bu telefonun 12GB RAM + 256GB versiyonu 1.415 $, 12GB RAM + 512GB versiyonu ise 1.570 $’dan satışa sunuluyor. Katlanabilir telefonun içinde 8.03 inç büyüklüğünde, dışında ise 6.53 inç büyüklüğünde OLED ekranlar yer alıyor. 120Hz tarama hızına sahip olan her iki ekranın altında da parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alan telefon arkada 50, 48, 12 ve 8 megapiksel (5x optik zoom ve OIS ile) Zeiss kamera ile geliyor. 66W kablolu şarj ve 50W kablosuz şarja sahip 4600mAh pille gelen telefonun dünya genelinde satışa çıkış çıkmayacağı şu an için bilinmiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.