Twitter Nisan 19, 2022 11:55

Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Olacak?

Twitter'ın Tweet düzenleme özelliğinin nasıl görüneceği belli olmaya başladı. Çok yakında Tweet'lerimizi düzenleyebileceğiz.
Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Olacak?

Uzun zamandır Twitter kullanıcıları Tweet düzenleme özelliğini istiyordu. Görünüşe göre bu arzuları sonunda gerçek olacak. Twitter kısa süre önce, önümüzdeki aylarda Twitter Blue abonelerine sunulacak bir düzenleme düğmesi üzerinde çalıştığını duyurdu. Twitter, işlevsellik veya nasıl çalışacağı hakkında fazla bir şey söylemese de, bir sızıntı sayesinde nihayet düzenleme düğmesinin nasıl görüneceği hakkında bilgi sahibi olduk.

9to5Google’a katkıda bulunan Dylan Roussel, resmi sürümden önce web’de Twitter düzenleme düğmesini etkinleştirerek bu özelliğe bir göz atmamızı sağladı. Başka bir ters mühendis olan Nima Owji’ye göre, “Tweet Düzenle” seçeneğine erişilebilirlik, tweet’inizin sağ üst köşesindeki üç noktalı menünün altında yer alacak. Artık bu menüden bir tweet’i kaldırmak veya kişisel hesabınıza sabitlemek gibi şeyler yapabilirsiniz. Bu nedenle bir tweet’i değiştirmek için de uygun bir yer olacaktır.

Twitter’ın kullanıcıların bir tweet’in yalnızca bir bölümünü veya tüm içeriği düzenlemesine izin verip vermeyeceği bilinmiyor. Ayrıca bir tweet’in kaç kez düzenlenebileceği ve diğer kullanıcıların neyin ne zaman güncellendiğini görüp göremeyecekleri de belirsiz. Ayrıca Twitter’ın değiştirilmiş tweet’lerdeki retweetleri veya alıntıları nasıl ele alacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Twitter, düzenleme düğmesinin ne zaman test için hazır olacağını veya ne zaman yayınlanacağını söylemedi.

Elon Musk’ın satın almak istediği Twitter’ın böylesine basit bir özelliği sadece paralı üyelerine sunması büyük tepki alır. Bu yüzden testlerin Blue kullanıcıları üzerinde yapılması ancak nihai halinin herkesin beğenisine sunulması gerekiyor.

Twitter Düzenleme Özelliğini Duyurdu!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.