Akıllı Telefon Nisan 19, 2022 8:48

Sony Xperia 1 IV Bu Fiyata Hiç Gelmesin!

Sony Xperia 1 IV cephesinden çok sayıda sızıntı geldi. Telefonun tasarım özellikleri ve fiyatı artık biliniyor. Son gelişmelere göz atalım.
Sony Xperia 1 IV Bu Fiyata Hiç Gelmesin!

Sony, akıllı telefon dünyasında var ile yok arasında bir noktada duruyor. Şirket genellikle yılın ikinci çeyreğinde birkaç amiral ve orta segment telefon duyurup ortadan kayboluyor. Sonra bu telefonları yaz sonunda sınırlı bölgelerde satışa çıkarmayla uğraşıyor. Yine yılın ikinci çeyreğindeyiz ve yine Sony cephesinden yeni telefon haberleri gelmeye başladı. Bazı yeni sızıntılarda Sony Xperia 1 IV modeli hakkında önemli bilgiler açığa çıkarıldı. Şimdi bunlara göz atalım.

Öncelikle Sony’nin bu yıl ki ürün grubunda bir modelin iptal edildiğinden söz ediliyor. Fakat kaynaklar bunun hangi telefon olduğundan söz etmiyor. Amiral gemisi segmentindeki Pro ya da orta seviye Xperia 10 ya da Xperia 5 serisi bir telefon iptal edilmiş olabilir.

Sony Xperia 1 IV Hakkında Yeni Gelişmeler

Xperia 1 IV modeline dönecek olursak, Sony’nin bu seviyede yeniden bir isim değişikliğine gidebileceğinden söz ediliyor. İddiaya göre Sony’nin yeniden Xperia XZ serisine yeniden dönebileceği aktarılıyor. Bu durumda karmaşık olan isimlendirme içinden çıkılmaz bir hale gelecektir.

Xperia 1 IV‘ün sızdırılan görüntüsü telefonun görünüm noktasında Xperia 1 III’e benzeyeceğini gösteriyor. Arkadaki üçlü kamera bir kez daha sol üst köşeye konumlandırılıyor. Dikkatimizi çeken nokta Sony’nin Xperia 1 IV’te alt ve üst çerçeveyi biraz daha inceltmiş olması.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonda pil tarafında kayda değer bir gelişme bekleniyor. Önceki modelde 4500 mAh büyüklüğünde olan pil Xperia 1 IV’te 5.000 mAh seviyesine çıkarılacak. Hızlı şarj desteği ise ne yazık ki 30 watt kalmaya devam edecek.

Gelelim telefonun iddia edilen fiyatına. Tüm bu bilgiler sızdıran kaynağa göre Xperia 1 IV 1.500 dolar seviyesinde fiyatlandırılacak. Bu fiyat zaten telefonun ölü doğmasına neden olacaktır. Telefonun rakipleri karşısında hiç şansı olmayacaktır.

Sony Xperia 1 IV Kamera Özellikleri Fena Görünüyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.