Akıllı Telefon Nisan 19, 2022 17:50

Galaxy Z Fold 4 Büyük Bir Değişim Sergileyecek

Samsung, Galaxy Z Fold 4 ile birlikte katlanabilir telefon serisini daha ince ve kompakt bir hale getirmeyi hedefliyor. S-Pen dışarıda olacak.
Galaxy Z Fold 4 Büyük Bir Değişim Sergileyecek

Yakın zamanlı bir rapora göre Samsung, Galaxy Z Fold 4 modeline eşlik edecek S-Pen kalemin üretimine başladı. Telefonun çıkışı muhtemelen ağustos ayında gerçekleşecek. Fakat bu denli özel bir telefon için hazırlık aşamasının daha karmaşık olduğunu unutmamak gerekiyor.

Samsung, Galaxy S22 Ultra ile birlikte S-Pen kalemi telefonun içine taşıdı. Yani telefon kalem için artık bir yuvaya sahip. Bu özellik daha önce sadece Note serisine özel kılındı. Fakat bundan sonraki süreçte yeni bir Galaxy Note serisi telefonun olmayacağı resmi ağızlardan zaten doğrulandı.

Galaxy Z Fold 4 hafif ve kompakt olacak

Yeniden Galaxy Fold4 modeline geldiğimizde katlanabilir telefonun S-Pen desteğini sürdüreceğini biliyoruz. Fakat burada merak edilen Galaxy S22 Ultra’da olduğu gibi Z Fold 4’te de bir yuva olup olmayacağı. Samsung’a yakın kaynaklardan biri olan ve daha önce aktardığı bilgilerle güvenirliğini defalarca ispatlamış olan @IceUniverse adlı hesapta bu konu hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Galaxy Z Fold 4

Kaynağa göre Galaxy Z Fold4’te S-Pen desteği devam edecek, fakat Samsung telefonun içerisinde bunun için bir yuva olmayacak. Tıpkı Galaxy Z Fold 3’te olduğu gibi kalem harici bir kılıf ile ya da cepte taşınacak.

Samsung’un yerleşik S-Pen’e sıcak bakmamasının nedeni katlanabilir telefonu hafif ve kompakt bir hale getirmek istemesinden kaynaklanıyor. Mevcut durumda Galaxy Z Fold serisi pek de kompakt bir seri değil ve oldukça ağır.

Katlanabilir telefona dair en çok merak edilen konulardan biri de nasıl bir menteşe sisteminin benimseneceği. OPPO Find N bu noktada mükemmel bir işe imza atarak katlanma noktasında oluşan izi neredeyse yok ediyor. Samsung’un bu noktada neler yapacağını merak ediyoruz.

Samsung Android 13 Güncellemesini Şu Modeller İçin Yayınlayacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.