iPhone Nisan 18, 2022 15:03

iPhone 14 Kanlı Canlı Sızdı! Süreyya Hanımın Muhteşem Değişimi!

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi kanlı canlı sızdırıldı. Tasarımda değişiklik bekleyenlere kötü bir haberimiz var.
iPhone 14 Kanlı Canlı Sızdı! Süreyya Hanımın Muhteşem Değişimi!

Cupertinolu teknoloji üreticisi Apple, bir aksilik yaşanmazsa Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi le çıkacak. Bu yıl mini model tanıtmayacak olan Apple, yeni serisini; ana, Max, Pro ve Pro Max olarak konumlandıracak. iPhone 11’deki tasarımı 12 ve 13’te de kullanan Cupertinolu firmanın bu yıl tasarımsal açıdan yenilik sunması bekleniyordu. Ancak bugün gelen görseller bu beklentilerin suya düşeceğini gösteriyor.

iPhone 14 tasarımı yine bildiğiniz gibi…

Aksesuar üreticilerinin yeni modeller için hazırladığı maketler sayesinde sızan Apple’ın yeni canavarları bir önceki model ile neredeyse birebir aynı tasarıma sahip olacak. Sadece kamera tarafında küçük büyümeler göreceğiz. Bu sızıntıda da mini modelin olmayacağı açıkça görünüyor. Apple bu sefer ana modeller ile Pro seriyi sadece kamera değil ekran, çentik, işlemci ve RAM alanında da ayrıştıracak.

Daha önce bildirildiği gibi, Pro ve Pro Max, yeni 48 megapiksel görüntü sensörü nedeniyle önemli ölçüde daha büyük kamera modüllerine sahip olacak. Bu, fotoğrafta açıkça görülmektedir. Aynı zamanda, 14 ve 14 Max, iPhone 13 ile aynı şekilde iki sensörün yerleştirileceği bir kamera modülü ile gelecek.

Ana ve Max modellerde 4 GB RAM’li geliştirilmiş Apple A15 yonga seti yer alacakken, Pro serisinde ise Apple A16 yona seti ve 6 GB RAM bulunacak. Çentik tarafında ise Pro modellerinde hap şeklinde küçük bir çentik kullanılacak. Ana modellerde yine iPhone 13’teki gibi küçük bir çentiğe yer verilecek.

iPhone 14

Fiyat konusunda Apple’ın nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor. Ancak son çıkan haberlere göre Çin’de yeniden koronavirüs alarmı verilmiş durumda. Karantina sürecine giren Çin, bildiğiniz gibi Apple’ın üretim üssü. Bu yüzden Apple fiyatları ciddi bir şekilde artırabilir. Bu konu hakkında daha net yorum yapabilmek için beklememiz gerekiyor. Umarız koronavirüs salgını bir kez daha tüm dünyayı etkisi altına almaz.

iPhone 14 Serisi Ortaya Çıktı! İşte Son Hali!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.