iPhone Nisan 18, 2022 20:55

iCloud Kullananlar Tehlikede! İşte Nedeni!

Apple'ın bulut tabanlı servisi iCloud için MetaMask'tan korkutan açıklamalar geldi. Kripto paracılar bu uyarıya mutlaka kulak vermeli.
iCloud Kullananlar Tehlikede! İşte Nedeni!

Apple bildiğiniz gibi tüm ekosistemini iCloud üzerine kurmuş durumda. Bulut tabanlı bu servis sayesinde Apple cihazları arasında eşzamanlı kullanım sunuluyor. Ancak bugün iCloud’un kripto para kullanıcıları için pek mantıklı bir seçim olmadığı ortaya çıktı. MetaMask attığı Tweet ile iPhone sahiplerini uyardı.

MetaMask’ın açıklamasına göre; Apple kullanıcılarını cüzdan uygulaması için iCloud depolama ayarlarını kontrol etmesini istedi. Çünkü tohum cümlelerini otomatik olarak bulutta saklayabilirler ve kimlik avı saldırıları riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu yüzden eğer kripto para cüzdanızda iCloud’un yedeklemesi açıksa kapatmanızda fayda var. Aksi durumda iCloud’a yapılacak olası bir saldırı sonrası cüzdanınız boşaltılabilir.

Apple cephesi şimdilik bu konu hakkında sessiz kaldı. Ancak Cupertinolu firma yakın zamanda konu ile ilgili açıklama yapacak ve bulut servislerinin çok güvenli olduğunu duyuracak. iCloud’u kullanıyorsanız mutlaka ama mutlaka iki aşamalı güvenlik sistemini açmanızda fayda var. Bu sistem hackerlar için caydırıcı oluyor. Ayrıca şifrelerinizi kimse ile paylaşmamanız gerekiyor.

Opera Kripto Tarayıcısı iPhone’a Geldi

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.