Akıllı Saat Nisan 18, 2022 18:50

Google Pixel Watch Wear OS 3.1 ile Geliyor

Google'ın yeni akıllı saati Google Pixel Watch için geri sayım başladı. Bu akıllı saat yeni işletim sistemi Wear OS 3.1 ile gelecek.
Google Pixel Watch Wear OS 3.1 ile Geliyor

Sızıntıları ile ünlü olan @evleaks yani Evan Blass, Wear OS 3.1 işletim sistemini çalıştıran Google Pixel Watch akıllı saatin yakında piyasaya sürleceğini ortaya çıktı. Akıllı saatin, kod adının Pixel Rohan olduğu geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Şimdi ise saat hakkında daha fazla detay ortaya çıkmaya başladı.

Wear OS 3.1 ile Google Pixel Watch yakında geliyor

Google‘ın ilk akıllı saatinin cihaza özel Wear OS 3.1 ile geleceği söyleniyor. Akıllı saatin, internete bağlanmadan çevrimdışı olarak sesli istekleri anlayabilecek ve görevleri çevrimdışı gerçekleştirebilecek Google Asistan kişisel asistanına sahip olacağı iddia ediliyor. Bu özellik şu anda yalnızca belirli Pixel telefonlarda yer alıyor. Şimdi ise akıllı saatlere gelecek.

Akıllı saatin Samsung Exynos tek çipli sistem temelinde üretileceği bildiriliyor. Belki bu platformun adı Tensor olacak, ancak ikisi de hala Samsung tarafından üretiliyor. Bu akıllı saat muhtemelen Mayıs ayında Google I/O 2022 konferansında duyurulacak. Bu etkinlikte ayrıca uygun fiyatı ile dikkat çekecek olan Pixel 6A modelinin de tanıtılması bekleniyor.

Google Pixel Watch

Apple gibi kendi ekosistemini oluşturmak isteyen Google bu konuda bu sefer güzel adımlar atıyor diyebiliriz. Türkiye pazarını hala es geçen Pixel cihazlarının ilk olarak Amerika ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulması Google’ın en büyük engeli. Google’ın ne yapıp ne edip, Apple ürünlerinin arşa çıktığı Türkiye pazarına giriş yapması gerekiyor.

HarmonyOS 3.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.