Akıllı Telefon Nisan 18, 2022 21:10

Galaxy A12 İçin Android 12 Müjdesi Verildi!

Samsung Android 12 güncellemesini bu defa giriş seviyesi telefonu Galaxy A12 için hazırlıyor. Güncellemenin çok yakında başlaması bekleniyor.
Galaxy A12 İçin Android 12 Müjdesi Verildi!

Samsung üst ve orta segment telefonlar için Android 12 / One UI 4.1 güncellemesinin dağıtımını büyük ölçüde tamamladı. Sırada markanın giriş seviyesi telefonları var. Bu giriş seviyesi telefonlar arasında en popülerinin ise Galaxy A12 olduğunu söyleyebiliriz. Geçen yıl dünyanın en çok satan Android telefonu olan Galaxy A12 için Android 12 çalışmaları bitme aşamasına gelmiş durumda.

Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile sitesine göre Samsung, güncellemeyi dahili olarak Hindistan’da (INS) A125FXXU2CVD5 yazılım sürümüyle test etmeye başladı. Bu gelişme Galaxy A12 kullanıcılarının güncelleme için çok beklemeyeceği anlamına geliyor.

Türkiye’ye baktığımızda güncellemenin 27 Nisan – 27 Mayıs tarihleri arasında dağıtılacağı açıklandı. Şu an test sürecinde olan güncelleme resmi olarak dağıtıma sunulduğu an gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Samsung Android 12

Peki Samsung’un yayınladığı Android 12 güncellemesinde hangi gelişmeler yer alıyor, kısaca değinelim. Android 12 güncellemesi, Galaxy telefon ve tabletlere yenilenmiş bir arayüz tasarımı getiriyor. Google’ın Material You adını verdiği yeni renk paletiyle, kullanıcıların seçtikleri duvar kağıdına göre uygulama simgeleri ve diğer arayüz unsuları benzer renge bürünüyor. Daha hızlı animasyon ve kaydırma hareketleri, yeni widget stili, geliştirilmiş karanlık mod, daha fazla ekran sürekli açık saat stili ve klavye gelişmeleri güncellemeye dahil ediliyor. Galaxy A12 için güncelleme yayınlandığından en son ki güvenlik düzeltmeleri de yine bu sürüme dahil edilecek.

Türkiye’de En Çok Satan Telefonlar Açıklandı! Listede Sürpriz İsim

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.