Akıllı Telefon Nisan 17, 2022 15:50

Xiaomi 12 Ultra’da Neler Görmek İstiyoruz!

Xiaomi 12 Ultra muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde tanıtılacak. Peki merakla beklenen amiral gemisi telefondan neler bekliyoruz?
Xiaomi 12 Ultra’da Neler Görmek İstiyoruz!

Xiaomi 12 Ultra yeni yılla birlikte mobil dünyasının gündeminden düşmüyor. Geçen yıl tanıtılan Xiaomi Mi 11 Ultra büyük ses getirdi. Arka bölümdeki ikinci mini ekran, devasa kamera özellikleri, muhteşem ekran ve güçlü işlemci telefonun öne çıkan özellikleri arasında yer aldı. Tüm bunlar Xiaomi 12 Ultra’ya olan beklentiyi artırmıyor değil. İşte tam da bu haberimizde Xiaomi 12 Ultra’dan neler beklemeliyiz, hangi gelişmelerin yer alabileceğini anlatacağız.

Xiaomi 12 Ultra: Neler Beklemeliyiz

Geliştirilmiş Kamera paket

Xiaomi Mi 11 Ultra’daki kamera biriminin geliştirileceği kesin. Gelen bilgilere bakılırsa Xiaomi 12 Ultra’da ana kamera 50 megapiksel, ultra geniş açılı kamera 48 megapiksel ve periskop kamera 48 megapiksel çözünürlüğünde olacak.  Bu kamera paketinin yanında bir de telefoto kamera eklense hiç de fena olmaz. Pek Xiaomi’nin tarzı değil, fakat etkili bir siyah / beyaz kamera da Xiaomi 12 Ultra’yı kamera tarafında daha iyi bir noktaya taşıyacaktır.

Xiaomi’nin 12 Ultra’daki ön kameraya da kafa yorması gerekiyor. Xiaomi Mi 11 Ultra’nın aksine bu modelde kesinlikle 4K video kaydı sağlanmalı.

Öte yandan Xiaomi 12 Ultra’nın sızan görüntüleri arkadaki ikinci ekranın ortadan kaldırıldığını gösteriyor. Bu nedenle mini ekran tarafında gerçekleşmesi muhtemel yükseltmelerden söz etmeyeceğiz.

Yeni Görünümler

Xiaomi Mi 11 Ultra seramik yüzeye sahip siyah ve beyaz renklerde çıkış yaptı. Xiaomi’nin seramik camın yanında vegan deri versiyonu da duyurması beklenebilir. Yine pastel renklerin hakim olduğu cam yüzeyler de telefona olan ilgiyi artıracaktır.

Daha Hızlı şarj

Xiaomi Mi 11 Ultra’daki 67 watt kablolu hızlı şarjın bu 12 Ultra’da 120 watt’a yükseltilmesini bekliyoruz. Pilin bir kez da 5.000 mAh büyüklüğünde olması bekleniyor.

1TB depolama

Samsung ve Apple’ın en üst segment telefonlarda yer verdiği 1TB depolama Xiaomi 12 Ultra için de düşünülebilir. Evet özel bir versiyon olacaktır, fakat sınırlı da olsa Xiaomi bir telefonda 1TB depolama görmek fena olmayacaktır.

Daha hafif bir kasa

Xiaomi Mi 11 Ultra 234 gram ağırlığında bir telefon. Özellikle arka bölümdeki devasa kamera modülü ve mini ekranın bu ağırlıkta önemli bir paya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi 12 Ultra’da bu ağırlığın 200 gram seviyesine çekilmesi telefon için önemli bir avantaj olacaktır.

Gelişmiş bir soğutma sistemi

Xiaomi 12 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağı kesin. Bu işlemci performans açısından oldukça güçlü, fakat daha önceki raporlar Snapdragon 8 Gen 1’in gerektiğinden fazla ısındığını ortaya koydu. Bu nedenle Xiaomi 12 Ultra’da büyük bir soğutma sistemi bekliyoruz.

Ve fiyat…

Xiaomi 12 Ultra henüz tanıtılmadı, fakat fiyatının 1.200 € seviyesinde olması bekleniyor. Bu fiyat Samsung ve Apple’ın üst segment telefonlarını yer yer geride bırakıyor. Xiaomi 12 Ultra’nın şöyle 999 € seviyesinde fiyatlandırılması üst segmentte dengeleri değiştirecektir.

Xiaomi Mi 11 Ultra Fiyatı Büyük Bir İndirim Aldı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.