Akıllı Telefon Nisan 17, 2022 10:50

Vivo X80 Pro, Huawei P50 Pro”yu Geçmeye Çalışacak

Vivo X80 Pro DxOMark platformunda zirveyi hedefliyor. Merakla beklenen telefon ilk kez resmi olarak karşımızda. Detaylara göz atalım...
Vivo X80 Pro, Huawei P50 Pro”yu Geçmeye Çalışacak

Vivo X80 serisinin henüz resmi tanıtım tarihi açıklanmış değil. Fakat her geçen seri hakkında yeni detaylar öğreniyoruz. Son olarak Vivo X80 Pro modelinin yer aldığı resmi bir poster yayınlandı. Buradaki kamera yapısı ve daha önceki sızdırılan bilgilerden yola çıkarak Vivo X80 Pro modelinin DxOMark platformunda zirveyi hedefleyeceğini söyleyebiliriz.

Vivo X80 Pro’da görüldüğü üzere dört arka kamera yer alacak. Etkili yakınlaştırma için kullanılacak periskop kamera, modülün dışına konumlandırılmış. Diğer üç kamera yuvarlak bir alan üzerine yerleştiriliyor. Öte yandan Vivo’nun Zeiss ile olan işbirliği bu seride de sürecek.

Vivo X80 Pro DxOMark ‘ta Zirveyi Hedefliyor

Vivo X80 serisinde Samsung üretimi 50 megapiksel çözünürlüğündeki Samsung GNV sensör yer alacak. Bu kamera, Samsung GN1 sensörünün geliştirilmiş bir versiyonu olacak. sensörün Vivo ve Samsung ortaklığında geliştirildiği tahmin ediliyor. Ayrıca bu sensörün bir süreliğine Vivo’ya özel olacağı aktarılıyor.

Diğer taraftan seride Vivo V1 adlı görüntü işlemcisi yer alacak.  Bu görüntü işlemcisi kamera sensörüne ulaşan ışık miktarını önemli ölçüde artırıyor. Bu sayede telefon mükemmel bir gece fotoğrafçılığı sunacak.

Vivo’nun önümüzdeki günlerde resmi duyurusunu gerçekleştireceği telefonlardan Vivo X80, Google Play Console listesinde tespit edildi. Buradaki verilere göre telefona Dimensity 9000 işlemcisi güç verecek. Android 12 sürümüyle çıkış yapacak telefonun Pro ve Pro + modellerinde Snapdragon 8 Gen 1 yer alabilir. Diğer taraftan Pro Plus mdoelde 2K çözünürlüklü ekran bekleniyor. Bu iki modelde ayrıca 50MP + 48MP + 50MP + 50MP şeklinde dörtlü arka kamera paketi yer alacak.

Vivo X80 Serisi Yarasalar Gibi Gece Net Görecek!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.