Telegram Nisan 17, 2022 12:56

Telegram Yepyeni Özellikler ile Güncellendi!

WhatsApp'ın en yakın rakibi Telegram güncellemeler ile yeni özellikler sunmaya devam ediyor. İşte Telegram'ın son yeniliği.
Telegram Yepyeni Özellikler ile Güncellendi!

Telegram, bildirim sesleri oluşturma esnekliği, konuşmaları sessize almak veya mesajları otomatik olarak silmek için özel zamanlamalar ayarlama, daha iyi yönlendirme ve diğer iyileştirmeleri içeren yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni özellikler WhatsApp’a resmen taş çıkarıyor diyebiliriz.

Özel Bildirim Sesleri 

Artık herhangi bir sesi bir uyarı tonuna çevirerek müzik koleksiyonunuzdan ve hatta memlerden özel bildirimler yapabilirsiniz. Ayarlar > Bildirimler ve Sesler, tüm cihazlarınızda seslerinize erişmenizi sağlar. Yeni tonlar ekleyerek ve sesler ayarlayarak bireysel konuşmaları veya tüm sohbet gruplarını kişiselleştirebilirsiniz. Tonlar şu anda 5 saniyeden kısa süreli ve 300 KB’ye kadar dosya boyutuna sahip ses dosyalarını ve sesli mesajları destekliyor.

Özel Sessize Alma Süreleri

Artık öğle uykusu veya uzun bir tatil gibi bilinen bir süre için bildirimleri duraklatabilirsiniz. Her konuşmanın, uyarıları yapılandırmak için basitleştirilmiş bir menüsü vardır; bildirimleri sessizce almak için Sesi Devre Dışı Bırak’ı veya bildirimleri tamamen devre dışı bırakmak için Sesi Kapat seçeneklerinden birini seçin.

Profillerde Yeni Otomatik Silme Menüsü

Otomatik Silme, herhangi bir kişi için daha özel ve daha az karmaşık hale getirmek için gerçekten açılabilir. 2 gün, 3 hafta, 4 ay ve daha fazlası gibi değişken zamanlama seçeneklerini etkinleştirmek ve bunlara izin vermek yalnızca daha az tıklama gerektirir.

Yönlendirilen Mesajlardaki Yanıtlar

Metinleri diğer sohbetlere yönlendirirken, herkesin tartışmanın tüm bağlamını görmesine olanak tanıyan yanıt önizlemeleri artık dahil edilmiştir. Bir mesajı anonim olarak iletmek istiyorsanız, gönderenin adını veya medya başlıklarını da gizleyebilirsiniz.

Bot

Bu sürümle birlikte uygulama, bot yaratıcılarının sınırsız uyarlanabilir arayüzler tasarlamak için JavaScript kullanmasını sağlar. Bu arayüzler, anında ayarlanan renk paletleri ile bir kullanıcının temasına uyacak şekilde uyarlanabilir.

Kullanıcılar artık doğrudan bot profilinden gruplarına veya kanallarına bot ekleyebilir ve botun ayrıcalıklarını ve kısıtlamalarını yapılandırabilir.

Güncellemede yer alan diğer özellikler ise şu şekilde;

  • iOS’ta İyileştirilmiş Mesaj Çevirisi: Artık daha geniş bir dil yelpazesinden daha yüksek kaliteli çevirileri destekliyor.
  • Android’de Geliştirilmiş Resim İçinde Resim: Bu güncelleme, Android’deki oynatıcı penceresine iyileştirmeler ekler.
  • Yeni Animasyonlar: Ayarlar’da telefon numaranızı değiştirme arayüzü, işlem boyunca size yol gösterecek animasyonlu ördekler ile yeni bir görünüme sahip.
  • Daha Fazla Hareketli Emoji: Bu güncelleme, yiyecek animasyonlu emojileri ekler.

WhatsApp Fotoğraflar Konusunda Değişikliğe Gidiyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.