Akıllı Saat Nisan 17, 2022 11:48

POCO Watch Geliyor, Uygun Fiyatlı Bir Akıllı Saat Olacak

Xiaomi'nin alt markalarından biri olan POCO akıllı saat hazırlığında. POCO Watch ismiyle çıkış yapması beklenen saate dair son gelişmelere bakalım.
POCO Watch Geliyor, Uygun Fiyatlı Bir Akıllı Saat Olacak

Xiaomi halihazırda Redmi ve POCO markaları altında akıllı telefon tanıtımlarını sürdürüyor. Redmi marka saat ve kulaklıklar da piyasaya süren Xiaomi şimdi de POCO ile ürün segmentini artırmayı hedefliyor. Çinli şirketin POCO markası altında bir akıllı saat duyuracağı iddiaları geçtiğimiz aylarda dillendirildi. Gelinen noktada saatin birçok sertifika sürecinden geçtiğini görüyoruz. Tüm bu gelişmeler POCO Watch ismiyle çıkış yapacak akıllı saatin tanıtım tarihinin yaklaştığını gösteriyor.

Akıllı saat son olarak İtalya’da bir sertifika sürecinden geçerken görüldü. Daha önceki EEC komisyonunda kayıt alına alınan akıllı saatin küresel versiyonun olacağı bu gelişmeyle onaylandı. Anlayacağız POCO marka akıllı saat birçok ülkede satışa sunulacak.

Daha önceki belgelerde 1.5 watt şarj gücüne sahip olacağı bildirilen POCO Watch’ın Apple Watch ve OPPO Watch 2 benzeri bir görünüme sahip olması bekleniyor. Öte yandan yakın zamanlı bir rapora göre Xiaomi, POCO Watch’ı kendi bünyesinde üretmeyecek. Şirket bunun için bir yan kuruluşu olan 70mai markasını güvenecek. Yan tarafında iki adet fiziksel butona sahip olması beklenen akıllı saatin şirketin halihazırda satışta olan 70mai Saphir Watch’ı referans alması bekleniyor.

POCO Watch’ın en büyük kozu bütçe dostu fiyatı olacaktır. Markanın akıllı telefon fiyatları göz önüne alındığında geliştirme aşamasında olan bu saat Redmi Watch 2‘den daha uygun fiyata satılacaktır. Öte yandan POCO’nun yakın zamanda ürün yelpazesine kablosuz kulaklık dahil etmesi de bekleniyor.

Redmi Note 11 Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.