Vivo Nisan 16, 2022 20:48

Vivo X80 Pro DxOMark’ta Lider Olabilir!

Vivo X80 Pro için yayınlanan teaser bugün herkesi heyecanlandırdı. Bu telefon en iyi fotoğraf çeken telefon unvanını eline alabilir.
Vivo X80 Pro DxOMark’ta Lider Olabilir!

Hasselblad 2.0 mobil kamerasının özelliklerini OnePlus 10 Pro ile görmüştük. Şimdi ise yakında amiral gemisi Vivo X80’in bir parçası olarak yepyeni Zeiss kamerasının neler yapabileceğini göreceğiz. Vivo X80 Pro ile kamera konusunda yeni bir devri başlatacağı söylenen Vivo’nun DxOMark’ta liderliğe oynayacağı ortaya çıktı.

Sızdırılan göreselin temel Pro modele ait olduğu söyleniyor. Bu görsele göre; telefonda periskop modülü kamera ünitesinin sol alt bölümüne yerleştirilecek. Bu sensörün ana modelde yer almayacağını belirtelim. ve Görünüşe göre tamamen yeni bir Samsung GNV sensörü, serideki tüm modellerde ortak hale gelecek. Son verilere göre GNV, 50 megapiksellik Samsung GN1 sensörünün geliştirilmiş bir versiyonu olacak.

Ancak Vivo’nun kendisi tarafından mı yoksa her iki şirketin de üzerinde çalışıp çalışmadığı henüz belli değil. Her durumda, GNV sensörü en azından bir süreliğine Vivo’ya özel olacak diyebiliriz. Çinli kaynaklar, Vivo X80’deki Zeiss kameranın akıllı telefonlara DxOMark sıralamasında liderlik edebileceğini şimdiden tahmin ediyor.

Vivo X80 Pro

Vivo X80, Google Play Console’da geçtiğimiz günlerde tespit edilmişti. Ana modelde Dimensity 9000 yonga seti yer alacakken, Pro modelde Snapdragon 8 Gen 1’e yer verilecek. 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri ile gelecek olan yeni seri Android 12 ile kutusundan çıkacak.

Kamera konusunda son yıllarda kendini kanıtlayan Vivo’nun yeni canavarının nasıl olacağını çok merak ediyoruz. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmayan telefonun önümüzdeki haftalarda tanıtılmasını bekliyoruz.

Vivo X80 Serisi ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.