Otomobil Nisan 16, 2022 16:57

Toyota Supra Kişiye Özel Şanzıman ile Geliyor

Toyota'nın küllerinden yeniden doğan Toyota Supra efsanesi otomobil tutkunlarını heyecanlandırmaya geliyor. Kişiye özel şanzıman ile gelecek.
Toyota Supra Kişiye Özel Şanzıman ile Geliyor

Toyota Supra özellikle Japonya’da profesyonel yarışların farklı kademelerinde kullanılan ikonik bir spor otomobil konumunda. 2002’de üretimini durduran Toyota, Supra’yı 2019’da yeniden canlandırdı ve ilk sürümü her yıl sonraki güncellemelerle takip etti. Yeniden dirilişinden bu yana, hayranlar bir temel özelliğin geri getirilmesi için çağrıda bulunuyorlar. O da tahmin edebileceğiniz gibi manuel şanzıman. Otomobil devi bu çağrıya kulak vermeye hazırlanıyor.

Toyota Supra manuel şanzımana sahip olacak

Toyota’nın ABD için resmi Twitter hesabı, #Supra ve #Manual hashtag’leriyle üç pedallı bir kurulumun resmini tweetledi. 2022 model Supra, 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli veya 3.0 litrelik turboşarjlı sıralı altı motora sahip iki motor seçeneğine sahip. Tweet, yeni şanzıman hakkında bilgi vermekten başka, yeni Supra’nın mevcudiyeti veya manuel versiyonun motor konfigürasyonları hakkında herhangi bir ayrıntı gösterilmiyor.

Tweet’in ardından Toyota’nın İngiltere bölümü de Toyota Gazoo Racing Supra’nın “tamamen yeni, özel yapım” bir manuel şanzımana sahip olacağını açıklayan bir basın notu paylaştı. Bu, manuel şanzımanlı Supra’nın M340i ve M440i’de görüldüğü gibi BMW tarafından üretilen güç aktarma organlarını kullanan otomatik varyant geleneğini takip etmeyeceği anlamına geliyor. Toyota daha önce BMW Z4’ün dört silindirli motorunu kullanmaya karar vermişti. Ancak rota boyunca planı değiştirerek özel bir motor seçti.

Toyota’nın Supra için özelleştirilmiş yeni motorunun BMW M3 ve M4’ün manuel şanzıman çeşitlerine karşı nasıl bir performans sergileyeceği henüz belli değil. Yeni şanzıman seçeneği ve eklenen debriyaj pedalının yanı sıra değişiklikler hakkında herhangi bir söylenti olmasa da, Toyota tarafından duyuru ile paylaşılan bir görsel, Supra armasının normal krom veya siyah yerine kırmızı renkte olduğunu gösteriyor ve kırmızı armanın yalnızca manuel varyantla geleceğini gösteriyor.

Toyota Supra

Mart 2022’de Japon blog Creative 311 , Supra’nın manuel şanzıman varyantının özelliklerini sızdırdı. Web sitesi, varyantın yalnızca 3.0 litre sıralı altı çift turbo motor ve altı vitesli şanzıman ile RZ döşemesinde geleceğini belirtiyor. Ayrıca, yeni manuel şanzıman varyantının başlangıçta 28 Nisan’da 2023 Toyota Supra otomatik ile gelmesi amaçlandığını, ancak lansmanın şimdi Haziran’a ertelendiği görülüyor. Manuel şanzımana ek olarak, 2023 Toyota Supra’nın yalnızca bir piyango sistemiyle satışa sunulacak özel bir sürüm modeliyle geleceği tahmin ediliyor.

Dikkat çekici bir şekilde, manuel bir Toyota Supra, aradan sonra ilk model ortaya çıkmadan önce bile kartlardaydı . Duyurunun İngiltere’deki Toyota’dan geldiği göz önüne alındığında, Avrupa sürümü neredeyse onaylandı. Lansmanın ardından GR Supra, Mart 2021’de ABD’de piyasaya sürülen GR Corolla’ya katılacak.

BMW i3 eDrive35L Tanıtıldı! İşte Elektrikli Yeni Canavar

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.