Mobil Nisan 16, 2022 14:48

Sony Xperia 1 IV Yeniden Ortaya Çıktı, Peki Gücü?

Sektörün önemli isimlerinden Sony, Xperia 1 IV akıllı telefonu ile tekrardan gündeme çıktı. Telefon iyileştirmeler gösteriyor. İşte detaylar.
Sony Xperia 1 IV Yeniden Ortaya Çıktı, Peki Gücü?

Ortaya çıkan son raporlar uzun zamandır beklenen Sony Xperia 1 IV isimli akıllı telefonu tekrardan gündeme çıkardı. Geekbench sertifikasını tekrardan alan akıllı telefon, eskiye göre daha yüksek güç gösteriyor. Gelin beklenen telefonun detaylarına göz atalım.

Sony Xperia 1 IV İddialı Geliyor

Akıllı telefonun son Geekbench listesi, Sony XQ-CT54 isimli model numarasına sahip olacağını gösteriyor. Telefonun kod adı ise “taro” olacak. Android 12 üzerinde işlem yapan akıllı telefon, Geekbench’in tek çekirdekli performans testinde 1204 puan, çok çekirdekli testinde ise 3352 puan aldı.

Xperia 1 IV bu yüksek performansı, taşıdığı amiral yonga seti olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 sayesinde elde etti. Telefona 8GB/12GB RAM ve 256GB/512GB gibi dahili depolama seçeneklerinin eşlik edeceği de düşünülüyor. Ayrıca akıllı telefon eSIM desteği ile gelebilir. Böylece bu cihazda SIM kart takma derdi ortadan kalkacak.

Sony Xperia 1 IV

Daha önceki sızıntılar akıllı telefonun 6.5 inç büyüklüğünde ve 4K çözünürlüğünde olan yüksek kaliteli bir panele ve 120Hz yenileme hızına sahip olacağını gösteriyordu. Eğer telefon böyle gelirse, ekran kısmında sektörün bir referans noktası olabilir.

Optik sistemde ise cihazın ZEISS firması tarafından destekleneceği de bilgilerde yer alıyor. Kutudan 45W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli pil ile çıkması beklenen telefon bu özellikleriyle sektörde büyük ilgi görecek. Gelişmeler için takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.