Akıllı Saat Nisan 16, 2022 16:39

iPhone’umu Bul Hayat Kurtardı! Apple Farkı!

Apple'ın iPhone'umu Bul uygulaması bir annenin kaçırılan çocuğunu bulmasını sağladı. Apple'ın farkı bir kez daha kendini gösterdi.
iPhone’umu Bul Hayat Kurtardı! Apple Farkı!

Apple Watch’un, hayati tehlike arz eden durumlarla karşı karşıya kaldıklarında yetkililerden zamanında müdahale edilmesine yardımcı olmada büyük rol oynadığı su götürmez bir gerçek. Georgia, Atlanta’da meydana gelen benzer bir olayda, bir annenin hızlı düşünmesi, çocuk hala içerideyken aile arabası çalındıktan sonra dokuz yaşındaki oğlunu takip etmesine ve kurtarmasına yardımcı oldu. iPhone’umu Bul yani yeni adıyla Bul uygulaması kaçırılan çocuğun yerinin tespit edilmesini sağladı.

Jerrica Moore’un 4 Nisan’da arabasını park ettiği, anahtarları ve 9 yaşındaki çocuğunu içeride bıraktığı bildirildi. Kimliği belirsiz bir adam siyah Honda Accord’a bindi ve çocuk hala arabanın içindeyken uzaklaştı.

Anne, hızlı düşünmesi sayesinde, iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak kaçırılan oğlunun iPhone’unun yerini gerçek zamanlı olarak bulabildi. Daha sonra bu bilgiyi yerel kolluk kuvvetlerine iletti.

Atlanta Polisi; GSP tarafından yakından takip edilen aracı tespit edebildi. Şüpheli memurlardan kaçmaya çalıştı, ancak GSP aracı hareketsiz hale getirmek için hassas bir hareketsizleştirme tekniğini (PIT) başarıyla uygulayabildi. Otomobili çalan zanlı daha sonra tutuklandı ve çocuk yara almadan kurtarıldı.

iPhone'umu Bul

Bu olay aynı zamanda iPhone’umu Bul ve Apple’ın Ağı Bul gibi özelliklerin kaybolan veya çalınan bir aygıtın bulunmasını kolaylaştırmaya nasıl yardımcı olabileceğini de gösteriyor . iPhone’unuzda Bul’u kurmak ve kullanmak oldukça basittir ve talihsizliği önlemek için hemen aktifleştirmenizi öneriyoruz. Bul uygulamasını kullanmanın bir başka yararı da, AirPod’larınızı nerede bıraktığınızı unutursanız veya çalınırsa, onları takip edip bulabilmeniz.

Bul ağının; iPhone, iPad, Apple Watch, AirTag AirPods ve Mac modellerinde çalıştığını belirtelim. İşte ekosistem böyle kurulur dedirten Apple bakalım bizi daha başka nasıl şaşırtabilecek?

Apple iMovie 3.0 ile Video Düzenlemek Çocuk Oyuncağı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.