WhatsApp Nisan 15, 2022 9:06

WhatsApp Yeni Özellikleri ile Karşımızda!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özellikleri ile karşımıza çıktı. Uygulamaya gelen yeniliklere bayılacaksınız. İşte detaylar.
WhatsApp Yeni Özellikleri ile Karşımızda!

WhatsApp, sohbetlerin yanı sıra gruplarda da çok sayıda iyileştirme yapacağını resmen duyurdu. Bu, mesaj tepkilerini, daha büyük dosya paylaşımını ve aylardır hakkında spekülasyon yapılan diğer özellikleri içeriyor. Şirket aynı zamanda birçok farklı grubu aynı anda yönetmeyi çok daha kolay hale getirecek yeni bir araç olan Topluluklar hakkında da ipuçları verdi. WhatsApp yeni özellikleri ile kullanıcıları resmen şımartacak.

Topluluklar ayrıca herkese gönderilen duyuru mesajları ve hangi grupların dahil edilebileceğini kontrol etme gibi güçlü yeni yönetici araçlarını da içerecek. WhatsApp, bir blog gönderisinde, bu özelliklerin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını ve insanların topluluklar hazır olmadan önce bile onları test etmeye başlamasına izin vereceğini belirtti.

WhatsApp yeni özellikleri ile şov yapıyor

  • Tepkiler – Emoji tepkileri WhatsApp’a geliyor. Böylece insanlar sohbetleri yeni mesajlarla doldurmadan fikirlerini hızla paylaşabilecek. (👍❤️😂😮😢🙏) altı emoji ile başlayıp tüm emojileri ve ten tonlarını içerecek şekilde genişliyor.
  • Yönetici Silme – Grup yöneticileri, herkesin sohbetlerinden hatalı veya sorunlu mesajları kaldırabilecek.
  • Dosya Paylaşımı – Dosya paylaşımını 2 GB’a kadar olan dosyaları destekleyecek şekilde artırıyoruz, böylece insanlar projeler üzerinde kolayca işbirliği yapabilir.
  • Daha Büyük Sesli Aramalar – Canlı konuşmanın sohbet etmekten daha iyi olduğu zamanlar için tamamen yeni tasarımla, 32 kişiye kadar tek dokunuşla sesli arama yapılabilecek..

Bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Bu özellikler muhtemelen yaz aylarına kadar kademeli olarak sunulacaktır.

WhatsApp Yeni Özellikleri

Konu ile açıklama yapan WhatsApp; “WhatsApp‘taki topluluklar, insanların kendilerine uygun bir yapı ile ayrı grupları tek bir çatı altında toplamasını sağlayacak. Bu şekilde, insanlar tüm Topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilir ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük tartışma grupları düzenleyebilir. Topluluklar ayrıca yöneticiler için herkese gönderilen duyuru mesajları ve hangi grupların dahil edilebileceğini kontrol eden güçlü yeni araçlar içerecek.

Diğer uygulamalar yüz binlerce insan için sohbetler oluştururken, biz günlük hayatımızın parçası olan grupları desteklemeye odaklanmayı seçiyoruz. WhatsApp’taki Topluluklar için erken günler ve onları destekleyecek yeni özelliklerin oluşturulması, önümüzdeki yıl için ana odak noktamız olacak. Toplulukları insanların eline almak için sabırsızlanıyoruz ve insanların geri bildirimlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.