Akıllı Telefon Nisan 15, 2022 8:50

Trendyol Xiaomi 12 Pro Kazandınız Dolandırıcılığına Kanmayın!

“Trendyol 12. yıl dönümü hediye anketi ile Xiaomi 12 Pro kazandınız.” aldatmacasına sakın kanmayın. Trendyol 12. yıl dönümü hediyesi nedir?
Trendyol Xiaomi 12 Pro Kazandınız Dolandırıcılığına Kanmayın!

İnternet korsanları bu defa Trendyol ismini kullanarak insanları dolandırmaya çalışıyor. Son günlerde etrafınızdaki birçok kişi Trendyol 12. yıl dönüm hediyesi adı altında mesaj aldıklarını dile getiriyor. WhatsApp üzerinden gönderilen bir linkle kullanıcıların ankete katılıp sözde Xiaomi 12 Pro kazanmaları sağlanıyor. Peki nedir bu Trendyol Xiaomi 12 Pro kazanma dolandırıcılığı?

Öncelikle WhatsApp üzerinden size gönderilen bu linki kesinlikle tıklamamanızı öneriyoruz. Ola ki merak edip tıkladığınızda nelerle karşılaşabileceğini aktaralım. Linki tıkladıktan sonra Trendyol uygulamasını tanıyıp tanımadığınız, kaç yaşında olduğunuz ve cinsiyetiniz nedir gibi sorular sorularak ankete biraz olsun resmiyet kazandırılmaya çalışılıyor.

Trendyol Xiaomi 12 Pro Kazandınız Dolandırıcılığı Başladı

Anketi tamamladıktan sonra karşınızda çıkan kutular arasında bir tanesini seçip size hediye kazanma şansı veriliyor. Burada üç deneme hakkınız var. Kutulardan birini açtığınızda “Tebrikler! Sen yaptın! Xiaomi 12 Pro (256GB) kazandınız.” uyarısı çıkıyor. Trendyol’un 12. Yıl dönümü için uygun bir hediye değil mi? Aslında bunun yerine iPhone 12 de seçilebilirdi. Fakat iPhone’lar daha önce birçok dolandırıcılık hikayesine konu olduğu için korsanlar bu defa henüz Türkiye satışı gerçekleşmeyen Xiaomi 12 Pro modelini tercih ediyor.

Bundan sonraki aşamada Trendyol Xiaomi 12 Pro hediyesini alabilmeniz için ilgili linki 5 WhatsApp grubuna ya da 20 arkadaşa göndermeniz isteniyor. Tabii hediye kazanmanın verdiği heyecanla 5 değil daha fazla grupta paylaşanlar yok değil. İlk etapta paylaşım başarısız oldu görünebilir. İkinci ve daha fazla denemede başarılı oldu ibaresi karşınıza çıkacaktır.

Daha sonra karşınıza güvenlik kodu girilmesi gereken bir sayfa çıkıyor. Güvenlik kodunu girdikten sonra karşınıza üstteki ekran çıkacak. Burada sadece size alt bölümdeki reklamın tıklanması hedefleniyor. İlgili alanlara telefon numarası ya da mail adresini girdikten sonra hattınıza ait operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayın ve faturanızı kontrol ettirin. Faturanızdan bir ücret kesilmiş olabilir.

Öte yandan linki tıkladıktan sonra hangi tarayıcıyı kullanıyor olursanız olun tarayıcı verilerinizi temizlemeyi unutmayın.

Instagram Dolandırıcılık Şekli Değişti Maillere Dikkat Edin

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.