Nisan 15, 2022 10:49

iPhone 14 Pro’yu Pas Geçin! Asıl Bomba iPhone 15 Pro Olacak!

Apple'ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 15 Pro serisi çılgın atacak. iPhone 14 Pro serisini pas geçip beklemenizde fayda var.
iPhone 14 Pro’yu Pas Geçin! Asıl Bomba iPhone 15 Pro Olacak!

iPhone 14 serisinde bu yıl kamera konusunda güzel gelişmeler göreceğiz. Ancak son gelen bilgilere göre Apple kamera konusunda yüzde 100 verim göstermedi. Cupertinolu teknoloji devi asıl yeniliklerini iPhone 15 Pro serisi ile sergileyecek.

The Elec’e göre Apple, gelecekteki iPhone telefonları için yeni bir periskop kamera bileşenleri tedarikçisiyle anlaşma imzaladı. Güney Koreli Jahwa Electronics şirketi, optik görüntü sabitleme özelliğine sahip yeni kamera bileşenleri üretecek bir tesis inşa etmek için 155 milyon dolar harcamayı planladığını söyledi.

Apple, 2021’in ilk yarısında Jahwa Electronics’i ziyaret etti ve şimdi kaynaklar üreticinin önümüzdeki yıldan itibaren önemli iPhone kamera parçalarını göndereceğini doğruluyor. iPhone 15’in kamerası, uzun zamandır beklenen optik görüntü sabitleme özelliğine sahip periskop modülünü alacak.

iPhone’a periskop kamera geleceği söylentileri 2020’nin başından beri ortalıkta dolaşıyordu. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, başlangıçta böyle bir kameranın iPhone 14 Pro’da görünebileceğini öne sürmüştü. Ancak şimdi böyle bir yeniliğin iPhone 15 Pro’nun çıkışına ertelendiğini söylüyor. Başka bir analist olan Jeff Pu da onunla aynı fikirde.

iPhone 15 Pro

iPhone 14 Pro’nun ana yeniliği hap şeklinde çentik ve 12 Megapiksel ana sensörden 48 Megapiksel sensöre geçiş olacak. Asıl büyük çaplı kamera yenilikleri iPhone 15 Pro serisi ile birlikte sunulacak. Bu yıl Eylül ayında tanıtılacak olan yeni seride tasarımsal açıdan da büyük bir değişiklik olmayacak. Ayrıca ana modellerde Apple A15 ve Pro seride ise Apple A16 yonga setinin kullanılacağı söyleniyor. Görünüşe göre Apple bu yıl artık ana ile Pro serileri baya bir ayrıştıracak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.