Akıllı Telefon Nisan 15, 2022 14:24

Galaxy S20 Serisi Ekran Sorunu ile Yeniden Gündemde!

Samsung Galaxy S20 serisi kullanıcıları yeniden ekran sorunu yaşıyor. Son güncelleme sonrası ekranda yeşil ve pembe şeritler oluşuyor.
Galaxy S20 Serisi Ekran Sorunu ile Yeniden Gündemde!

Galaxy S20 serisi başından beri ekran sorunu ile gündemde. Samsung’un Şubat 2020’de resmi duyurusunu gerçekleştirdiği telefon aradan geçen iki yıla rağmen hala ekran sorunuyla can sıkmaya devam ediyor.

Android Police sitesinde yer alan habere göre Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra’da yeni bir ekran sorunu baş gösterdi. Bu telefonların kullanıcıları ekranda yeşil veya pembe bir çizgi oluştuğunu bildiriyor. Bazı kullanıcıların aktardıklarına göre sorun son güncellemeden sonra ortaya çıktı. Fakat aynı sorunun birkaç ay önce oluştuğuna dair raporlar da gördük. Can sıkan gelişme sorunun donanım yani panelden kaynaklı bir hata olabileceği ihtimalinin yüksek olması.

Galaxy S20 Serisi Ekran Sorunu Başından Beri Vardı

Soruna neyin neden olduğu henüz bilinmiyor. Belki düşürme belki anormal bir kullanım… Fakat bu sorunu yaşayan herkesin telefonu düşürdüğünden şüpheliyiz. Hem filmi başa sardığımızda Galaxy S20 serisinde ekranın sürekli sorunlu olduğunu göreceğiz. Hatırlayalım, Galaxy S20 serisini satın alan kullanıcılar telefonlarını kutudan çıkardıklarınla yeşil bir tonla karşılaştı. Ancak Samsung bu sorunu daha sonra bir güncelleme yayınlayarak giderdi.

Son birkaç gün içerisinde ekran sorunu yaşayan kullanıcıları bekleyen tehlike ise telefonlarının iki yıllık garanti süresinin bitmiş olması. Hatta birçok ülkede garanti sürecinin bir yılla sınırlı tutulduğunu unutmayalım. Bu durumda sorunu yaşayanlar ekran tamir ücretini kendi ceplerinden ödemek zorunda kalabilir.

Kullanmakta olduğunuz Galaxy S20, S20+ veya Galaxy S20 Ultra’nın ekranında benzer bir sorun yaşıyor musunuz? Forumu ziyaret ederek sorunu bize yazıp gündeme taşıyabilirsiniz.

Samsung’un konu hakkında yapacağı açıklama merakla bekleniyor. Dileriz şirket ücretsiz bir onarım programı duyurur.

Galaxy M53 5G Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olur?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.