Oyun Haberleri Nisan 14, 2022 15:23

WWE 2K22 İnceleme – İki Yiğit Çıktı Meydane İkisi De Birbirinden Merdane

WWE 2K22 İnceleme – İki Yiğit Çıktı Meydane İkisi De Birbirinden Merdane

Amerikan Güreşi sevenler uzun bir süreden sonra beklediğini alıyor. WWE 2K22 yenilenen dinamikleri ve güreşci listesi ile ringe geri dönüyor.

Türkiye’de de oldukça popüler olan Amerikan Güreşi, bir dönem gençler arasında resmen tavan yapmıştı. Gece maç için uykusundan kalkan nesil şimdilerde sabah işe gidecekleri için artık maç izlemektense boş vakitlerinde oyun oynamak istiyor. WWE 2K22 de tam da bu noktada devreye giriyor. Geçtiğimiz yıl pandemi olduğu için seriye ara veren 2K, 2020’deki kötü sayılabilecek oyundan sonra ringlere bomba gibi bir geri dönüş yapıyor. Yeniden elden geçirilen dövüş dinamikleri, grafikler ve geniş güreşçi listesi ile bu yıl oyuncuları dolu dolu bir deneyim bekliyor.

WWE 2K22 İncelemesi

WWE 2K22 alternatif bir evrende geçiyor gibi görünüyor. Yıllarca Suudi Arabistan şovları ve şaşırtıcı PPV bitişlerinden sonra WWE ile etkileşime girmeye istekli bir hayransanız, bu şeyleri neden izlediğinizi hatırlatan saatlerce süren ilgi çekici maçlar ve hikaye anlatımı bulacaksınız.

Her şeyden önce, WWE 2K22, WWE  2K20’ye göre büyük bir gelişim sunuyor. Bire bir maçlar sorunsuz bir şekilde devam etme eğilimindeyken, çok kişilik yarışmalar kaçınılmaz olarak hatalara ve bazı sorunlu AI yani yapay zeka davranışlarına dönüşüyor. Bu durum aslında tolere edilebilir ve görmezlikten gelinebilir. Ne de olsa bu bir şov ve yapay zeka çoklu karakterlerin yönetimi için henüz hazır değil.

WWE 2K22, Assassin’s Creed: Origins seviyesinde yeniden doğuş  görmemiş  olsa da, daha iyisi için birçok değişiklik var. Ringde, doğru sırayla hamle yapmak ve bir geri dönüş savaşına girmek her zamankinden daha dinamik hissettiriyor. Her güreşçinin hafif, ağır ve kıskaç saldırıları var ve dövüş oyunu tarzı bir kombo sistem aracılığıyla daha karmaşık hareketler ortaya çıkıyor.

Bu kontrol stili ayrıca güreşçileri halka etrafında hareket ettiren daha karmaşık hareketlere özel düğmeler sunuyor. Bu, oyuncuların geçmiş girdileri ezberlemelerini gerektiren gizli düğmelerden kesinlikle daha iyi ve bana her ihtiyaç duyduğumda her karakterin en iyi saldırılarına tam erişimim varmış gibi hissettiriyor. Mortal Kombat’taki gibi Fatality ezberlemenize gerek yok. Oyun size özel hareketleri çok güzel ve kararlı bir şekilde güreş sırasında gösteriyor.

Daha rahat oynanış

Kontrolleri basitleştirmeye ek olarak, geliştirici Visual Concepts, oyun genelinde oyun oynamayı hızlandırıyor. Geri dönüşler her zamankinden daha erişilebilir. Daha düşük AI zorluklarında bile, bir bilgisayar rakibinin doğal olarak ivme kazandığı ve bir maçı kolaylıkla devraldığı zamanlar oluyor.

WWE  oyunlarının genellikle mükemmel olduğu bir şey olan haftalık TV’den kopmuş gibi görünen rekabeti başarmak için mükemmel bir TV benzeri sunum ekliyor. Bu da oyuna ayrı bir hava katıyor. Nostalji yapmak isteyenler bu sunumları geçmeyecektir.

Oyundaki MyRise ve Universe seçenekleri, solo tiplere haftalarca TV’de yaratılmış bir karakter veya en sevdikleri süperstar olarak koşma şansı veriyor. Özellikle MyRise, WWE tarihine harika bir şekilde giren tonlarca yaratıcı fikre ev sahipliği yapıyor. Keşke hikaye, zayıfların kendi maceranızı seçmesinden ziyade lineer bir düzende olsaydı demekten kendimiz alıkoyamıyoruz. Hangi görevlerin birbirine iyi uyduğu genellikle net değil. Bu da büyük şampiyonlukların uygun bir şekilde takip edilmediği durumlara yol açıyor.

Bu yılki Vitrin modu, Rey Mysterio’nun kariyerinde veya en azından mevcut AEW yıldızlarını ve spikerlerini içermeyen kısımlarında fırtınalı bir tur sunuyor. Sunum bir kez ilginç, ancak sadece bir maçta oynamak yerine çok özel durumlarda önceden ayarlanmış hamleleri vurma sistemi her zamanki gibi kararında olmuş.

Kart tabanlı spor modlarının hayranları, grubunuzu güçlendirmek ve zirveye çıkmak için güreşçileri, menajerleri ve diğer kartları topladığınız mikro dönüşüm yüklü bir mod olan MyFaction’da kozlarını paylaşabiliyor. Biz şahsen artık kart açmaktan yorulduğumuz için bu bölümü pas geçtik. Oyunu PlayStation 5’te deneyimledik. Bu yüzden grafiklerden bahsetmezsek olmaz. Oyunu açtığımızda yapılan sunum ve grafikler gerçekten üst düzeyde. 2K, yeni nesilin tüm nimetlerinden faydalanmış gibi görünüyor.

Gerçekçi bir grafik deneyimi sunan oyun, çocukluğumuzdaki WCW maçlarını anımsatıyor. TV şovlarını aratmayan ve hatta zaman zaman daha iyi olan sunum ve yeni nesil grafikler birleşince resmen maçı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Yeni nesilde uzun zamandır doğru düzgün bir dövüş oyunu yok. Bu yüzden WWE 2K22 şu an rakipsiz görünüyor. Geniş güreşçi kadrosu ve oyun modları sayesinde WWE 2K22’de zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Son olarak oyunun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında yer aldığını belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.