Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 14, 2022 13:51

The Witcher 3 Yeni Nesil Güncellemesi için Kötü Haber

CDPR'ın merakla beklenen The Witcher 3 yeni nesil güncellemesi maalesef ki ertelendi. Ama bu erteleme çok kötü bir şey olmayabilir.
The Witcher 3 Yeni Nesil Güncellemesi için Kötü Haber

CD Projekt Red, Eylül 2020’de PS5 ve Xbox Series X|S için The Witcher 3’ü optimize edeceğini açıklamıştı. Bu süreçte Cyberpunk 2077’deki sorunları düzelten CDPR, yeni nesil güncellemesini de yayınlamıştı. Ancak The Witcher 3 için her şey bu kadar hızlı ilerlemeyecek gibi görünüyor. Çünkü bugün güncellemenin süresiz olarak ertelendiği açıklandı.

Twitter üzerinden yapılan açıklama ile duyurulan bu talihsiz olay aslında çok kötü bir şey olmayabilir. Atılan tweet’te, “The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni nesil versiyonunda kalan çalışmaları şirket içi geliştirme ekibimizin yürütmesine karar verdik. Şu anda yapılacak işin kapsamını değerlendiriyoruz ve bu nedenle 2. çeyrek yayınını bir sonraki duyuruya kadar ertelemek zorundayız. Mümkün olan en kısa sürede sizi bilgilendireceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Görünüşe göre CD Projekt Red, yeni nesil versiyonun geliştirilmesini üçüncü taraf bir stüdyoya yaptırmış ve stüdyonun kaydettiği ilerlemeden memnun olmamış. Efsanevi oyununu kendisi optimize etmek isteyen CDPR en doğru kararı verdi diyebiliriz.

The Witcher 3

Genellikle 3. parti stüdyoların yaptığı işler ortalama düzeyde oluyor. CDPR’ın bu işe kendisinin el atması aslında sevindirici bir haber. Şu sıralar oyun kıtlığında da değiliz. Bir ton oynanacak yeni oyun mevcut. Bu yüzden The Witcher 3’ün ertelenmesi oyuncuları üzmemeli. Çünkü sabrın sonu selamet olacak gibi görünüyor.

Cyberpunk 2077’nin yeni nesil yükseltmesini ücretsiz olarak sunan CDPR aynı politikayı The Witcher 3’te de izleyecek.

Kirby and the Forgotten Land İnceleme – Super Mario Odyssey Tarzında!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.