Elon Musk Twitter’ı Satın Alabilir! Ortalık Kızışacak!

Elon Musk yatırımlarına tam gaz devam ediyor. İş adamı şimdi de popüler sosyal medya ağı Twitter’ı bünyesine katmak için tekli verdi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ın yönetim kuruluna katılmamaya karar verdikten sonra, Twitter’ın tamamını 43 milyar dolar değerindeki hisse başına 54.20 dolara satın almayı teklif etti. Bu teklifin ayın başlarında şirketin yüzde 9,2’sini satın almasından ve Twitter’ın yönetim kuruluna katılması teklif edildikten sonra gelmesi oldukça ilginç. Görünüşe göre iş adamı Twitter’daki potansiyeli fazlasıyla görmüş.

Bu haberin ardından Twitter’ın hisseleri yüzde 12’nin üzerinde yükseldi. Twitter, Musk’ın geçen hafta yaptığı yatırımın duyurulmasının ardından 2013’teki halka arzından bu yana en büyük gününü yaşadı ve yüzde 27’den fazla arttı.

Elon Musk: Twitter benim olacak!

Elon Must’in Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor’a SEC’e sunduğu mektupta; “Twitter’ın dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum.

Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle bu toplumsal zorunluluğa ne gelişeceğini ne de hizmet edeceğini şimdi anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.

Sonuç olarak, Twitter’ın yüzde 100’ünü hisse başına 54,20 dolar nakit olarak, Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için yüzde 54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için yüzde38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum. Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.” ifadelerini kullandı.

Musk bu konu ile ilgili olarak; “Anlaşma işe yaramazsa, yönetime güvenmediğim ve kamu piyasasında gerekli değişikliği yapabileceğime inanmadığım için, hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek” dedi.

Elon Musk Twitter

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu