Akıllı Telefon Nisan 13, 2022 10:55

Vivo X80 Serisi Yarasalar Gibi Gece Net Görecek!

Vivo X80 serisi gece performansı en iyi telefonlar olabilir. Bunu Vivo'nun V1 görüntü işlemcisi sağlayacak. Detaylara göz atalım...
Vivo X80 Serisi Yarasalar Gibi Gece Net Görecek!

Akıllı telefonlarda gece görüş fotoğrafçılığı son dönemde epey bir gelişim gösterdi. Vivo’nun X80 serisi telefonları ise bu alanda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Yeni bir rapora göre Vivo X80 serisi telefonlarda Dimensity 9000 işlemci birimi ve Vivo’nun kendi geliştirdiği V1 adlı görüntü işlemcisi yer alacak. Vivo V1 işlemcisi telefon serisinin düşük ışık koşullarında harika işlere imza atmasını sağlayacak. Raporda telefonların bu sayede gece görüş cihazı olarak adlandırıldığı aktarılıyor.

Vivo V1 işlemcisi telefonların gece mükemmel fotoğraflar çekmelerinin yanında bir o kadar da aydınlık videolar çekmesini sağlayacak. X80 serisi düşük ışık koşullarında yüksek kalitede Full HD+ 60fps videolar kaydedecek.

Zeiss ortaklığında geliştirilecek kameraların detayları şu an için bilinmiyor. Fakat ana kamerada Samsung üretimi 50 megapiksel kamera görmeyi bekliyoruz. Vivo X80 Pro+ modelinden söz edecek olursak, bu telefonda 50 megapiksel ana kameraya ek olarak ultra geniş açılı, telefoto ve periskop sensörden oluşan dörtlü bir kamera birimi yer alacak. Serinin diğer modellerinde periskop kameranın yer alması beklenmiyor.

Vivo X80 Serisi Bu Ay Tanıtılacak

Kısa süre önce Vivo X Fold ve Vivo X Note modelleriyle üst segmentte gövde gösterisi yapan Vivo’nun tanıtımları bu ay içerisinde sürecek. Üç modelden oluşması beklenen Vivo X80 ailesinin mayıs ayından önce tanıtılması bekleniyor.

Vivo X80 Pro ve Pro+ modellerinde MediaTek’in 4nm üretim sürecine sahip Dimensity 9000 işlemcisi güç verecek. Pro+ modelde 6.78 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alacak. bu ekran 120Hz tarama hızında çalışacak. 80 watt hızlı şarj desteğine sahip telefon serisinde popüler Glory of Kings oyununu 120 fps’de çalıştırmaya yardımcı olacak özel bir modun yer alacağı bildiriliyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.