Akıllı Telefon Nisan 12, 2022 22:09

HarmonyOS 3.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

HarmonyOS 3.0 çıkış tarihi netleşti. 100 milyondan fazla kişiye ulaşan HarmonyOS'in üçüncü yükseltmesi ilk kez Mate 50 Pro ile duyurulacak.
HarmonyOS 3.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

ABD’nin yaptırımları nedeniyle Google uygulama ve servislerini kullanması yasaklanan Huawei, 2021 yılında HarmonyOS işletim sistemini duyurdu. Haziran 2021 yılında tanıtılan işletim sisteminin üçüncü yükseltmesi gelen bilgilere bakılırsa Eylül 2022’de gerçekleşecek. HarmonyOS 3.0 çıkış tarihi için eylül ayı işaret ediliyor. Yeni sürüm büyük olasılıkla ilk kez Huawei Mate 50 Pro’da yer alacak.

Önceki sürümü Haziran 2021’de piyasaya sürülen işletim sisteminde kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda. Bu sayının sadece Çin sınırları içerisinde olduğunun altını çizelim. Harmony OS 3.0 ile birlikte işletim sistemi Çin dışında da kullanılabilecek.

Harmony OS 3.0’ın duyurulması eylül ayında gerçekleşecek olsa da, beta programı önümüzdeki birkaç hafta içerisinde başlayacak. Bu sayede işletim sisteminin kararlı yapıya bürünmesi kullanıcılardan gelecek geri dönüşler sayesinde daha kolay gerçekleşecek.

HarmonyOS 3.0, geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne ve genel olarak daha iyi performansa sahip olacak. Arayüz seviyesinde radikal bir değişim ise beklenmiyor.

Öte yandan Huawei Mate 50 serisi, Harmony OS 3.0 sürümünü kullanan ilk telefonlar olacak. Mevcut telefonlar arasında hangilerinin bu sürüme yükseltileceği ise şu an için bilinmiyor.

Harmony OS 3.0 ile birlikte en büyük gelişme bizce işletim sisteminin küresel çapta piyasaya sürülmesi olacak. Huawei’nin Orta ve Doğu Avrupa, Kanada ve Türkiye’deki tüketici bölümü başkanı Derek Yu, daha önceki açıklamalarında Harmony OS 3.0’ın 2022’de dünya çapında kullanılabilir olacağını belirtti.

Huawei Nova 9 SE Pil Testi! 5.000 mAh Olduğuna Yemin Edebilirim Ama…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.