Pixel Nisan 12, 2022 11:54

Google Pixel 6 Pro Beklenmedik Özelliğe Kavuşabilir

Google'ın yeni gözdesi Google Pixel 6 Pro güncellemeler ile şahlanmaya devam ediyor. Şimdi de telefona eklenecek yeni özellik sızdı.
Google Pixel 6 Pro Beklenmedik Özelliğe Kavuşabilir

İnternet devinin yeni telefonu Google Pixel 6 Pro amiral gemisi segmentinde kozunu paylaşmıştı. Ancak beraberinde gelen tek biyometrik güvenlik özelliği parmak izi tarayıcı olmuştu. Bu, birçok kişi için sürpriz oldu. Çünkü telefon piyasaya çıkmadan önce sızdırılan birkaç belge, by modelin “Yüz Kilidi Açma” özelliğine sahip olduğundan da bahsetti. Geçmişte Google’ın sözde bu özelliği Pixel 6 Pro’ya getirmeye çalıştığına dair birkaç rapor olmasına rağmen, telefonun lansmanından altı ay sonra bile bu cephede hiçbir gelişme yaşanmadı.

Pixel 6 Pro’nun sonunda Face Unlock’u destekleme olasılığına işaret eden metin dizelerine yapılan referanslar daha önce Android 12L beta kodunda bulunmuştu. Ancak, bazı nedenlerden dolayı Google, bu modelde bu özelliği etkinleştiren bir güncelleme yayınlamadı. Yine de, şirketin bu özellikten vazgeçtiğini düşündüğümüzde, yüz tanıma güvenlik özelliğinin Pixel 6 Pro için hala bir noktada gelebileceğini gösteren yeni bir rapor ortaya çıktı.

İlginç bulgularını bir Reddit gönderisiyle paylaşan kullanıcının; Face Unlock özelliğinin henüz telefonda aktif olmadığını onayladığını ve Ayarlar menüsünden etkinleştiremeyeceğinizi belirtelim. Bunun yerine, telefon, kullanıcılardan bir yedek ekran kilitleme yöntemi seçmelerini istediğinde özelliğe referans görünüyor. İlginç olan, kullanıcıdan tüm kurulum süreci boyunca Yüz Tanıma Kilidi’ni kurmasının istenmemesi oluyor.

Google Pixel 6 Pro dxomark

9to5Google çalışanları Android 12 kodunu araştırdı ve kurulum sayfasındaki bu özel seçeneğin Pixel 6 Pro’da Android 12 beta sürümünden beri mevcut olduğunu doğruladı. Yüz tanıma özelliğinin Pixel 6 Pro’ya aylık olarak sunulan yenilik içeren güncelleme ile mi geleceği yoksa Android 13 ile mi geleceği henüz bilinmiyor.

Yazılım ile yüz okuma sistemini telefonuna entegre edecek olan Google bakalım ne kadar güvenlik sunacak? Bekleyip göreceğiz.

Google Pixel 6a Yakında Bizlerle Birlikte Olabilir

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.