Apple Nisan 11, 2022 15:21

Yeni MacBook Air Yakında Geliyor! Beklemede Kalın!

Apple'ın WWDC 22'de Yeni MacBook Air modelini tanıtacağı iddia ediliyor. Peki, bu modelde bizi ne gibi yenilikler karşılayacak?
Yeni MacBook Air Yakında Geliyor! Beklemede Kalın!

Apple, bir sonraki büyük geliştirici etkinliği için 6 Haziran’a gün verdi. Apple WWDC 22’de, ana cihazları için bir sonraki büyük yazılım güncellemelerini açıklayacak. Apple’ın art arda üçüncü konferansı, pandemi önlemleri nedeniyle sanal olarak ev sahipliği yapacak ve tüm hafta sürecek. Apple, uzun zamandır beklenen karma gerçeklik kulaklığını WWDC 2022’de duyurmayı ummuştu. Ancak etkinlik ertelendi. Şimdi ise yeni MacBook Air modellenin bu etkinlikte tanıtılacağı ortaya çıktı.

Bloomberg’den Mark Gurman, ilkbahar ve sonbahar olaylarının aksine, Apple’ın normalde yalnızca yazılıma odaklanarak WWDC sırasında donanım duyuruları yapmaktan kaçındığını bildiriyor.  Ancak bu etkinlik farklı olacak ve one more thing diyerek yeni donanımlar da gösterilecek.

Önümüzdeki aylarda Apple’ın bazı yeni Mac’ler piyasaya sürmesi bekleniyor. Raporlara göre, yılın ortasında veya yılın ikinci yarısında iki yeni Mac bekleniyor.

Yeni MacBook Air uzun zamandır bekleniyordu. Bu modelle birlikte güncellenmiş bir Mac mini ve 24 inçlik bir iMac’in yanı sıra eski 13 inçlik modelin yerini alacak düşük maliyetli bir MacBook Pro’nun tamamı yapım aşamasında. Konferansın başlıca ilgi çekici yerleri şüphesiz iOS 16 (Sidney), watchOS 9 (Kincaid), macOS 13 (Roma) ve tvOS 16 (Paris) olacak.

Tabii ki, yazılım güncellemeleri hakkında çok daha fazla bilgi önümüzdeki iki ay içinde ortaya çıkacak. Cupertinolu firmanın yazılımları ile donanımlarını aynı anda tanıtması oldukça mantıklı görünüyor. Yeni modellerde kullanılacak olan yonga setinin Apple M2 olması bekleniyor. Intel’i oyunun dışına iten M serisi işlemciler ile Mac modelleri resmen yağ gibi akıyor. Yeni M2 serisinde nasıl bir değişiklik yapılacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

MacBook Air 15 inç Pro’yu Unutturmaya Geliyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.