Xiaomi 12 Ultra Umutları Başka Bahara Kaldı, Duyuru Tarihi Yalanlandı

Geçtiğimiz gün Xiaomi 12 Ultra hakkında heyecanlandıran bir duyuru tarihi sızdırıldı. Bu gelişme ne yazık ki kısa süre içerisinde yalanlandı.

Xiaomi 12 Ultra sadece markanın değil 2022’nin en çok konuşulan telefonlardan biri olmayı sürdürüyor. Pek çok kişi tarafından merakla beklenen amiral gemisi telefon hakkında geçtiğimiz gün bir iddia ortaya atıldı. Çin’de Weibo aracılığıyla sızdırılan bir posterde telefonda yer alacak işlemci birimi ve daha da önemlisi tanıtım tarihi yazıyordu. Fakat bu sızıntının heyecanı kısa sürdü.

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Posteri Sahte Çıktı

Mobil dünyasının nabzını tutan önemli bilgi kaynaklarından biri olan @IceUniverse adlı hesaptan bu görüntünün sahte olduğu bilgisi paylaşıldı. İlgili haberimizi yazarken de görüntüye şüpheyle yaklaşılması gerektiğinin altını çizmiştik. Telefonun tanıtım tarihi olarak iddia edilen 10 Mayıs’a kısa bir süre kaldı ve bu süre zarfında Snapdragon 8 Gen 1+’ın tanıtımının yapılacağı zaten beklenmiyordu.

İlgili poster sahte çıkmış olsa da, Xiaomi’nin 12 Ultra için meraklıları çok da fazla bekletmeyeceğini düşünüyoruz. Şirket önümüzdeki süreçte üst segment için 12 Ultra, Mix Fold 2 ve 12T serisini duyuracak. Xiaomi haliyle bu modeller arasında zaman farkı koyacaktır. Diğer taraftan Snapdragon 8 Gen 1+’ın haziran ayına kadar tanıtılması beklenmiyor. Diğer taraftan Xiaomi 12 Ultra’nın bu işlemciye sahip ilk telefon olması sürpriz olmayacaktır.

Xiaomi 12 Ultra’nın öncül modeli olan Xiaomi Mi 11 Ultra’dan tamamen farklı bir kamera modülüne sahip olacağını çok sayıda sızıntıda gördük. Xiaomi 12 Ultra’da yuvarlak bir kamera ünitesine geçilmesinin yanında arkadaki iki mini ekran ortadan kaldırılıyor.

Xiaomi 12 Ultra’nın en güçlü yanı üçlü arka kamera birimi olacak. Telefondaki ana kamera 50 megapiksel, ultra geniş açılı kamera 48 megapiksel ve periskop kamera 48 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Telefon ayrıca cam, seramik ve vegan deri versiyonlarla piyasaya sürülecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu