Akıllı Telefon Nisan 10, 2022 9:53

Samsung Galaxy Z Fold 4, S22 Ultra’nın Kamerasına Göz Kırpıyor

Samsung Galaxy Z Fold 4, kamera tarafında bu defa çok iddialı geliyor. Yeni bir rapora göre ana sensör Galaxy S22 Ultra ile aynı olacak.
Samsung Galaxy Z Fold 4, S22 Ultra’nın Kamerasına Göz Kırpıyor

Samsung, en pahalı akıllı telefon serisinin bu yıl dördüncü versiyonunu karşımıza çıkaracak. Sözünü ettiğimiz telefon Samsung Galaxy Z Fold 4. Katlanabilir akıllı telefon yaz döneminde tanıtılacak, fakat uzun bir süredir gündemde ana konulardan biri olmayı başarıyor. Yeni bir menteşe sisteminin yer verilmesi beklenen telefonun kamera özellikleri de yavaş yavaş netleşiyor. Son sızıntılara bakılırsa Galaxy Z Fold, Galaxy S22 Ultra’daki kamera birini kullanacak.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Kamera Özellikleri

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Galaxy Z Fold 4’ün arkasında aynı zamanda Galaxy S22 Ultra’nın ana kamerası olan 108 megapiksellik ISOCELL HM3 sensör yer alacak. Katlanabilir telefon, diğer iki kamerasını da Galaxy S22 Ultra’dan miras alacak. Bunlardan biri 3x optik yakınlaştırma gerçekleştiren 10 megapiksel telefoto kamera, diğeri ise 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera. Galaxy S22 Ultra’da etkili yakınlaştırma için kullanılan 10 megapiksellik periskop kamera ise Galaxy Z Fold 4’te olmayacak. Kıyaslama yapmak açısından Galaxy Z Fold 3 modelinde 12 megapiksel çözünürlüğünde üç arka kamera kullanıldığını hatırlatalım.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Kamera özellikleri önemli ölçüde geliştirilen telefonun yeni nesil menteşe sistemiyle birlikte daha da çekici hale geleceği kesin. Yaz döneminde tanıtılacak Galaxy Z Fold 4 muhtemelen 1.799 $ fiyattan piyasaya sürülecek. Telefonun Türkiye fiyat 30.000 TL seviyelerini bulacaktır. Güney Koreli şirket, Galaxy Z Fold 4 ile birlikte Galaxy Z Flip 4‘ü de duyuracak. Dikey formda katlanabilen bu telefon bütçe dostu fiyatıyla ilgi odağı olacaktır.

Samsung Galaxy Modelleri için Yeni İşlemci Üretecek!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.