Ekran Kartı Nisan 10, 2022 17:49

MSI RX 6800 Gaming X Trio Fiyatı İnanılmaz Düştü!

Fiyat/performans ekran kartlarının öne çıkan modeli MSI RX 6800 Gaming X Trio büyük indirim fırsatıyla gündemde. İşte detaylar.
MSI RX 6800 Gaming X Trio Fiyatı İnanılmaz Düştü!

Son zamanlarda ekran kartı fiyatlarının dünya genelinde düşmeye başladığını sizlere bildirmiştik. Yeni bir indirim fırsatı ise bu defa AMD MSI RX 6800 Gaming X Trio modeline geldi. Ekran kartının fiyatı büyük indirim fırsatıyla yoğun talep görüyor. Gelin GPU’nun düşen fiyatına göz atalım.

RX 6800 Gaming X Trio Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Ekran kartı indirimden önce 999$ gibi çok yüksek bir fiyat etiketi ile satılıyordu. Ancak BestBuy’da yer alan saygın ve güvenilir bir perakendenci, AMD ile anlaşarak sattığı MSI RX 6800 GXT ekran kartı modeline tam olarak 230$ indirim getirerek ekran kartının 999$ olan fiyatını 769$’a düşürdü.

Bu inanılmaz indirim ile birlikte ekran kartının ucuzlamasını bekleyen kişiler satıcının ürünlerine yoğun talep gösterdi. RX 6800’ün bu satışta olan modeli MSI’ın özel olarak geliştirdiği Gaming X Trio serisine dayalı. RGB ışıklandırmalar ve performanslı soğutma fanları ile gelen ekran kartı, agresif görünümü ile dikkat çekiyor.

MSI RX 6800 Gaming X Trio

AMD’nin RDNA 2 tabanlı Navi 21 grafik işlemcisinden güç alan ekran kartı, 16GB GDDR6 RAM ve 250W güç tüketimine sahip. Bu özellikleriyle ekran kartı NVIDIA’nın RTX 3070 GPU’suna kafa tutuyor. Konumuza geri dönersek ekran kartı genel fiyat eğiliminin düşüşte olduğunu görüyoruz. Umarız ki ülkemizdeki perakendeciler de GPU fiyatlarını indirmeye başlar. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.