Mobil Nisan 9, 2022 11:50

WhatsApp Fotoğraflar Konusunda Değişikliğe Gidiyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp fotoğraflar konusunda değişikliğe gideceğini açıkladı. Peki, yenilik bizlere neler sunacak?
WhatsApp Fotoğraflar Konusunda Değişikliğe Gidiyor

WhatsApp dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformu olabilir. Ancak can sıkıcı tuhaflıklardan payını almaya devam ediyor. WhatsApp’ın son zamanlarda yeni özellikler eklemesine rağmen , bu sorunlardan bazıları hala çözülmedi. Bazı durumlarda, yeni eklenen özellikler daha önce var olmayan sorunlara yol açtı. Örneğin,  WhatsApp’ın  birkaç ay önce tanıtılan kaybolan mesajlar özelliğini ele alalım. İnsanların kaybolan mesajlarla ilgili en büyük sorunlarından biri, bu oturum sırasında gönderilen ve alınan görüntülerin telefonlarının medya galerilerine otomatik olarak kaydedilmeye devam etmesiydi. Şimdi ise WhatsApp fotoğraflar konusunda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

WhatsApp kullanıcıları, platformda gönderilen ve alınan medya dosyalarının cihazlarındaki dahili depolamayı doldurduğunu biliyor. WhatsApp, medyayı otomatik indirme seçeneğinin işaretini kaldırma seçeneği sunarken, bazı kullanıcılar bunu çözecek kadar teknoloji konusunda bilgili olmayabilir. Bunun yerine kullanıcılar, böyle bir oturum sırasında gönderilen dosyaların otomatik olarak kaydedilmeyeceğini varsayarak kaybolan mesajları kullanmaya geçti. WABetaInfo  yaklaşan bir güncellemede WhatsApp’ın nihayet bu sorunu çözmeyi planladığını bildirdi.

Halihazırda bazı kullanıcılara dağıtılmakta olan WhatsApp’ın yeni sürümü, kaybolan mesajlar oturumu etkinken gönderilen ve alınan medya dosyalarını artık otomatik olarak kaydetmiyor. Bu güncelleme, görünüşe göre, tüm kaybolan mesajlar özelliğinden kaynaklanan gizlilik yönünden kaynaklanmaktadır; WhatsApp kullanıcılarının kaybolan mesajları açmayı seçmelerinin asıl nedeni, oturum sırasında gönderilen mesajları gizli tutmak olduğu için, böyle bir oturum sırasında gönderilen medya dosyalarının telefon hafızasına otomatik olarak kaydedilmesi, özelliğin amacını ortadan kaldırıyor. WhatsApp sonunda bunu çözmüş gibi görünüyor.

Kaybolan bir sohbet oturumu sırasında gönderilen ve alınan medya dosyalarının bazıları daha sonra yararlı olmayabilirken, kullanıcılar bazılarını kaydetmek isteyebilir. Bu nedenle WhatsApp yine de kullanıcılara görüntüyü manuel olarak indirme ve saklama seçeneği sunar.

WhatsApp Desteği

Bu özellik, aslında, belirli iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Android kullanıcılarının bunun gelmesi için biraz daha beklemesi gerekecek. WABetaInfo’ya göre, bu yeni değişiklikler önümüzdeki 24 saat içinde genel yapıların üyelerine ve Beta’dakilere sunulacak. Tamamen yeni bir özellik eklemenin yanı sıra, bu yeni gelişme, WhatsApp’ın uzun süredir devam eden sorunlarından birini de çözebilir.

Çalınan veya Kaybolan iPhone’lar Tamir Edilmeyecek!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.