Akıllı Telefon Nisan 9, 2022 9:21

OnePlus Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor, Üstelik Tanıdık Bir Model

Yeni bir rapora göre OnePlus katlanabilir telefon pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirketin ilk telefonu tanıdık bir model olacak.
OnePlus Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor, Üstelik Tanıdık Bir Model

Amiral gemisi katili telefon oluşturma stratejisi ile yola koyulan OnePlus son yıllarda duyurduğu ürünlerle birlikte bu yoldan sapmış görünüyor. Markanın Nord serisi bazı telefonları fiyat performans odaklı olsa da, bu telefonları yaygın şekilde Türkiye’de göremiyoruz. Yakın zamanda OnePlus 10 Pro modelini küresel çapta satışa çıkaran markanın 2022 yılı içerisinde bir sürprizi olacak. Yeni bir rapora göre OnePlus katlanabilir telefon pazarına giriyor.

Pricebaba sitesinde yer alan habere göre OnePlus’ın yılın ikinci yarısında duyuracağı katlanabilir telefon aslında tanıdık bir model. OPPO’nun geçen yıl duyurduğu ve küresel pazarda satışa çıkarmayı düşünmediği OPPO Find N, OnePlus’ın bir sonraki katlanabilir telefonu olacak.

Katlanabilir OnePlus Telefon, OPPO Find N Olacak

OPPO ve OnePlus (realme ve Vivo ile birlikte) BBK Electronics’e ait şirketler. OnePlus ve OPPO arasında daha özel bir ilişki bulunuyor, zira ikili bu ilişkiyi geçen yıl zaten resmileştirdi. Ortak arayüz kullanımı ve son dönemde benzer telefon tasarımları iki markanın artık ne kadar iç içe girdiğini gösteriyor.

OnePlus’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu için bir lansman çizelgesi yayınlanmış değil. Öte yandan bu gelişme en özel bir katlanabilir telefon olan OPPO Find N’in küresel pazarda satışa sunulacağı ihtimalini doğuracaktır.

OPPO Find N’in özel bir katlanabilir telefon yapan gelişmelerin başında yeni nesil menteşe sistemi geliyor. Bir sonraki Samsung telefonda da görmeyi beklediğimiz yeni menteşe sistemi iç ekranda oluk oluşmasını ortadan kaldırıyor. Diğer taraftan telefon katlandığında alt ve üst kısımdaki boşluk da yeni menteşe sistemi sayesinde artık oluşmuyor. OPPO Find N’i özel kılan bir diğer nokta ise ön kısımdaki 5.49 inçlik 18:9 ekran. Bu ekran sayesinde telefon açılmadan da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Öte yandan BBK Electronics’in alt markalarından biri olan Vivo, 11 Nisan’da Vivo X Fold adlı ilk katlanabilir telefonunun duyurusunu gerçekleştirecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.