Cybertruck Geliyor! Yolları Toza Dumana Katacak!

Tesla’nın merakla beklenen otomobili Cybertruck için geri sayım başladı. Elon Musk yeni canavarın yakında geleceğini duyurdu.

Tesla şefi Elon Musk, uzun süredir ertelenen Cybertruck’ın nihayet gelecek yıl üretime gireceğini duyurdu. Ancak, güncellenmiş üretim zaman çizelgesinin, ön sipariş listesindeki alıcıların 2023’te açısal elektrikli araca kavuşacağı anlamına gelip gelmediğini doğrulamadı. Tesla’nın Giga Texas fabrikası için düzenlediği Cyber ​​Rodeo açılış partisinde sahne alan Musk, ayrıca Cybertruck için bazı donanım güncellemeleri yayınladı. Musk, Sentry modu gibi özelliklere sahip Tesla otomobillerinde zaten mevcut olan aynı kamera destekli çevre bilinci teknolojisini kullanarak, otomobilin kullanıcılar etrafta olduğunda bileceğini vaat ediyor.

Ancak Tesla’nın kutu gibi elektrikli kamyonu hala üretime hazır görünmüyor. Etkinlikte sergilenecek prototipin boyunduruğundan hava yastıkları eksikti. Paneller görünür bir boşlukla yanlış hizalanmıştı ve yan görüş kameralarının konumu da değiştirilmiş gibi görünüyor.

Tesla, Cybertruck’ı şu anda markanın merkezi olarak da hizmet veren Giga Texas fabrikasında inşa etmeyi planlıyor. Musk gecikme ile ilgili olarak; “Bunu burada inşa etmek için sabırsızlanıyoruz. Gecikme için özür dilerim. Ama bunu gelecek yıl yapacaksınız ve gerçekten harika olacak.” ifadelerini kullandı.

İlk olarak 2019’da görücüye çıkan Tesla, Cybertruck’ın üretimi olarak başlangıçta 2021’i hedeflemişti. Tesla, geçen yıl daha küçük EV’leri için yeni sevkiyat rekorları kırmasına rağmen, hala üretilmemişti. Bu yılın Ocak ayının başlarında Musk, bir kazanç çağrısı sırasında Tesla’nın 2022’de üretim hatlarından yeni araba çıkarmayacağını açıkladı ve bu da Cybertruck’ın en az bir yıl daha gecikmeli olduğunu az çok doğruladı. Cyber ​​Rodeo etkinliğinde Musk, 2022’nin tamamen Tesla için ölçeği büyütmek ve gezegendeki diğer otomobil markalarının çok ötesinde üretim seviyelerine ulaşmakla ilgili olacağını vurguladı.

Tesla‘nın Cybertruck’ının tamamen yeni bir elektrikli araç segmentini başlatması gerekiyordu. Ancak gecikmeler rekabetin izini bırakmasına izin verdi. Rivian R1T şimdiden çok iyi eleştiriler aldı. Yaklaşık 40.000 dolardan başlayacak olan ve merakla beklenen Ford F-150 Lightning de bu yılın sonlarında yola çıkacak.

Tesla Cybertruck

Ancak Tesla ve Ford rakibiyle aynı fiyat aralığında satış yapacak olan Cybertruck için her şey karamsar değil. Gecikmeye rağmen Cybertruck, Tesla’nın ileri teknolojisi, bazı büyük performans iddiaları ve tabii ki eşsiz görünümü ile yüklü bir arabaya nakit vermeye hazır potansiyel alıcılardan oluşan sağlam bir tabana sahip. Musk ayrıca gecikmiş Tesla Roadster ve Tesla Semi’nin 2023’te de üretime gireceğini belirtti.

Elon Musk: Putin Benden Daha Zengin!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu