Apple Classic Geliyor! Peki, Bu Ne?

Apple’ın yeni hizmeti iOS 15.5 güncellemesi ile ortaya çıktı. Peki, Apple Classic adı verilen bu servis kullanıcılara neler sunacak?

Apple’ın yeni klasik müzik girişimi sonunda yakında gelecek. iOS 15.5’in beta sürümünde, özellikle klasik müziğe adanmış yeni bir uygulamanın işaretleri bulundu. Gizemli uygulama, ortaya çıkarsa, Apple’ın geçen yıl satın aldığı klasik müzik hizmeti Primephonic’in halefi olacak. Primephonic’in Apple satın aldıktan kısa bir süre sonra kapatıldığını düşünürsek, yeni Apple Classic uygulamasını yakında görebiliriz.

MacRumors’a göre Apple Classical, Apple Music’in bir parçası olarak eklenecek ve bağımsız bir uygulama olarak piyasaya sürülecek. Apple, 2021’de, kullanıcıların en sevdikleri klasikleri dinlemelerine olanak tanıyan bu tür müziklere adanmış yeni bir uygulama yayınlamayı planladığını söyleyerek bunu hemen hemen onayladı. Klasik müzik, ana akım müzik hizmetlerine kıyasla hala en popüler uygulamalar tarafından yeterince temsil edilmiyor.

Primephonic, Apple’ı satın aldıktan kısa bir süre sonra kaldırıldı ve 7 Eylül 2021’den bu yana herhangi bir değiştirme yapmadı. Ancak, mevcut Primephonic abonelerine kaybı telafi etmek için altı aylık ücretsiz Apple Music verildi. Yeni uygulamadan ne bekleyebiliriz?

Apple, Primephonic’in yerini alacak yeni uygulamanın kullanıcılara çok daha keyifli bir dinleme deneyimi yaşatacağının sözünü verdi. MacRumors’a göre; uygulamanın Primephonic’in kullanıcı arayüzünü ve klasik müzik anlayışını Apple Music ile birleştirdiği ve kayıpsız ses ve uzamsal ses gibi özellikler getirdiği söyleniyor. Öte yandan Apple, geçen yıl bu görev için bir kullanıcı deneyimi tasarımcısı aradığını göz önünde bulundurarak, uygulamanın görünümü ve çalışma biçiminde bazı değişiklikler yapmak istemiş olabilir.

Apple Classic

Elbette Apple Music, en sevdiğiniz şarkıları indirebilmek ve uygulamayı sesle kontrol edebilmek ve 90 milyondan fazla şarkıya erişim gibi bir dizi başka avantaj da getiriyor.

Primephonic’in yayından kaldırılmasının üzerinden ne kadar zaman geçtiği göz önüne alındığında, Apple’ın yeni ürününü tanıtmasının tam zamanı. Yakında Apple Classical hakkında daha fazla şey duyabiliriz. Belki de Haziran’daki Apple Worldwide Developers konferansında bu yeniliği göreceğiz.

Spotify Resmen Çekildi! Son Gün 11 Nisan!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu