Akıllı Telefon Nisan 8, 2022 16:08

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xiaomi 12 Ultra tanıtım tarihi sızdırılan bir postere bakılırsa belli olmuş durumda. Mayıs ayında tanıtılacak telefon neler sunacak?
Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Görünüşe bakılırsa Xiaomi kritik bir eşikte. Şirkete yakın bir kaynağın aktardıklarına göre Xiaomi Mix 5 iptal edildi. Xiaomi 12 Ultra sesleri ise her geçen gün artıyor. Hatta sızdırılan bir görsel Xiaomi 12 Ultra tanıtım tarihini açığa çıkarmış olabilir.

Xiaomi MIX 5 ilk olarak 5 ay önce, IMEI veritabanı aracılığıyla tespit edildi. Gelinen noktada “Loki” kod adlı telefonu geliştirme çalışmalarının durdurulduğu ve telefonun iptal edildiği bildiriliyor. Yılın geri kalan kısmında Xiaomi’yi en üst segmentte temsil edecek telefon Xiaomi 12 Ultra olacak.

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Sızdırıldı mı?

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen mikroblog sitesi Weibo’da ortaya çıkan bir poster iddiaya göre Xiaomi 12 Ultra’nın tanıtım tarihini açığa çıkardı. Buradaki bilgilere göre telefon 10 Mayıs tarihinde duyurulacak. Öte yandan telefonun Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisinden güç alacağı bildiriliyor. Xiaomi 12 Ultra’nın şu sıralar tanıtılması zaten bekleniyor, fakat sızdırılan görselin sahte olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Xiaomi 12 Ultra iddiaya göre şirketin en güzel görünen telefonlarından biri olacak. Telefonda 6.73 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Samsung E5 AMOLED ekran yer alacak. 120 watt hızlı şarj destekli 4.900 mAh pilden beslenecek telefonun en çok da kamera özellikleri merak ediliyor.

Son bir rapora göre telefonda 50 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera yer alacak. Ultra geniş açılı sensör ise 48 megapiksel olacak. Bu kameraların yanında bir de 120 kata kadar yakınlaştırma gerçekleştirecek 48 megapiksel periskop kamera göreceğiz. Telefondaki üç kameranın da OIS destekli olacağı bildiriliyor. Ayrıca telefonun cam, seramik ve vegan deri versiyonları olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.