Akıllı Telefon Nisan 8, 2022 10:48

Snapdragon 8 Gen 1+ İçin Tarih Verildi! İlk Telefon Hangisi Olacak?

Şirkete yakın kaynaklara göre Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisinin duyurusu haziran ya da temmuz ayında gerçekleşecek. Peki ilk telefon hangisi olacak?
Snapdragon 8 Gen 1+ İçin Tarih Verildi! İlk Telefon Hangisi Olacak?

Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti beklenenden daha erken geliyor. Tedarik zincirinde adı açıklanmayan bir kaynağa göre, amiral gemisi işlemciyi kullanacak ilk telefon haziran ya da gen geç temmuz ayında piyasaya sürülecek. Qualcomm’un işlemciyi resmiyete kavuşturması ise mayıs ayında gerçekleşebilir.

Snapdragon 8 Gen 1+ Beklenenden Önce Geliyor

Snapdragon 8 Gen 1‘in mükemmel performansına rağmen, şirket bazı aşırı ısınma sorunlarıyla uğraşmak zorunda kaldı ve görünüşe bakılırsa Samsung’un 4 nm yongalarının üretiminden memnun değil. Bu ayın başlarında Qualcomm, TSMC (Tayvanlı Yarı İletken Üretim Şirketi) tarafından sağlanan çiplere geçme niyetini zaten gösterdi.

OnePlus 10 Ultra

OnePlus 10 Ultra

Snapdragon 8 Gen1 Plus, Snapdragon 888 Plus ile kıyaslandığında daha fazla üretici tarafından benimsenecek. Bunun nedeni üreticilerin Snapdragon 8 Gen 1’deki ısınma sorunlarıyla uğraşmak istememesi. Hatırlayalım şu ana kadar tanıtılan amiral gemisi Android telefonların tamamında devasa büyüklükte soğutma sistemlerine yer verildi.

Snapdragon 8 Gen1 Plus, TSMC’nin 4nm üretim sürecini temel alacak ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen1’e çok benzeyecek; ancak biraz daha yüksek saat hızlarına sahip olacak.

Snapdragon 8 Gen1 Plus işlemcili ilk telefonlar Çin pazarına yönelik olacak. Daha önceki raporlara göre bu telefon OnePlus 10 Ultra olabilir. Yine Xiaomi’nin sayısız sızıntıya konu olan telefonu Xiaomi 12 Ultra’nın da benzer işlemciyle gelmesi bekleniyor. Snapdragon 8 Gen1 işlemcili ilk telefona imza atan Motorola’dan da bu noktada bir sürpriz gelebilir. 200 megapiksel arka kameralı Motorola Edge 30 Ultra Snapdragon 8 Gen1 Plus ile gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.