Samsung Nisan 8, 2022 11:51

Samsung Galaxy Modelleri için Yeni İşlemci Üretecek!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Galaxy modelleri için özel işlemciler geliştirecek. Google ve Apple'a rakip olmak için bu şart.
Samsung Galaxy Modelleri için Yeni İşlemci Üretecek!

Pandeminin etkisinin azalması ile geçen yıl, mobil platform pazarı biraz canlandı. Google kendi Tensor çipini piyasaya sürdü ve MediaTek, 2022 için en iyi Qualcomm çözümleriyle performansta rekabet edebilecek bir amiral gemisi hazırladı. Şimdi ise Samsung Galaxy telefonlara özgü bir mobil platformun geliştirildiğini duyurdu.

Samsung Galaxy modelleri yeni işlemciler işe şaha kalkacak

Samsung’un mobil bölüm başkanı Tae Moon Roh’un kısa süre önce belirttiği gibi şirket, Güney Kore yayını iNews24’e göre sadece Samsung Galaxy modellerinde kullanılacak akıllı telefonlar için yeni bir yonga seti üzerinde çalışıyor . Yayına göre, Tae Moon Roh , Game Optimization Service (GOS) tarafından şirketin telefonlarını yavaşlatma sorunuyla nasıl başa çıkmayı planladığını öğrenmek isteyen çalışanlardan birinin sorusuna yanıt olarak özel bir yonga setinin geliştirildiğini duyurdu. Üst düzey yönetici, Samsung’un bu sorunu çözecek olan kendi mobil platformunu oluşturduğunu söyledi.

Samsung, uzun süredir Exynos markası altında mobil çipler piyasaya sürüyor. Hemen hemen her Android telefon üreticisi tarafından kullanılabiliyor. Ancak MediaTek ve Qualcomm’un rakip çözümleri kadar sık ​​görmüyoruz. Artık Samsung sadece kendisi için yonga seti üretecek.

Samsung’un yonga setlerini yalnızca kendi telefonları için yayınlama kararı biraz sıra dışı görünüyor. Kendi markası altında yeni mobil platformların ortaya çıkmasının, performansın yavaşlama sorununu çözmeye nasıl yardımcı olacağı hala bilinmiyor.

Exynos 1280

Samsung daha önce MediaTek mobil yonga setlerini ağırlıklı olarak A serisi akıllı telefonlarının bütçe kalemlerinde kullanmış olsa da; En son verilere göre, daha pahalı akıllı telefonları Tayvanlı çözümlerle donatmayı bekliyor.

Business Korea’ya göre, MediaTek yonga setleri, Galaxy S22 Fan Edition’ın (FE) yarısında ve muhtemelen Asya’da satışa yönelik bir partide yeni Galaxy S23 amiral gemilerinde mevcut olacak. Daha önce Samsung, premium hatlarında yalnızca Qualcomm ve Exynos mobil platformlarını kullanıyordu.

Samsung Galaxy S22’ye Rağmen Para Kazanacak!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.