Akıllı Telefon Nisan 8, 2022 15:23

Redmi K50 Pro Plus Geliyor, Serinin Kralı Olacak

Redmi K50 serisinde en üst segment telefon unutulmadı. Son gelişmeler Redmi K50 Pro Plus modelinin yolda olduğunu gösteriyor.
Redmi K50 Pro Plus Geliyor, Serinin Kralı Olacak

Redmi bu yıl K50 serisi için gerçekleştirdiği etkinlikte sürpriz diyeceğimiz bir gelişmeye imza atarak Redmi K50 Pro Plus modelini duyurmadı. Redmi K50 Pro+ bu yıl olmayacak mı tartışmalarının arasında Digital Chat Station adlı hesaptan konuyu netleştiren açıklama geldi.

Kaynağa göre Redmi, Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcili bir telefon üzerinde çalışıyor. Markanın ürün staratejisine bakıldığında Pro+ model hala eksik ve bu telefonun Redmi K50 Pro+ olacağı tahmin ediliyor.

Redmi K50 Pro+ muhtemelen yılın ikinci yarısında tanıtılacak. Şu an için bir takvim belirlenmiş değil. K50 Pro ile kıyaslandığında işlemci dışında kamera tarafında önemli gelişmeler görebiliriz. K40 Pro ve K40 Pro+ kıyaslandığında iki telefon arasında bariz bir kamera ve hızlı şarj farkı bulunuyordu.

Redmi K50 Pro

Redmi K50 Pro Plus Başlıca Özellikleri

Redmi K50 Pro +, K50 Pro ile kıyaslandığında bambaşka bir işlemciyle gelecek. Yeri gelmişken K50 Pro’ya Dimensity 9000 işlemcisinin güç verdiğini hatırlatalım. K50 Pro Plus diğer birçok özelliğiyle K50 Pro’ya benzeyecek. Daha önce belirttiğimiz gibi kamera tarafında önemli bir fark olmasını bekliyoruz.

Redmi K50 Pro+’ta 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde Samsung’un E4 AMOLED yer alacak. Ekran pürüzsüz oyun ve günlük kullanım deneyimi için 120Hz yenileme hızı taşıyacak. 108 megapiksel ana kameraya sahip olacak telefonda telefoto kamera görmemiz sürpriz olmayacaktır.

120 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pile sahip olması beklenen telefonda bellek biriminin 12GB RAM + 256GB ile başlaması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.