Spotify Nisan 7, 2022 18:23

Spotify Resmen Çekildi! Son Gün 11 Nisan!

Popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, Rusya pazarından çekildiğini açıkladı. 11 Nisan'dan sonra Spotify'ı Ruslar kullanamayacak.
Spotify Resmen Çekildi! Son Gün 11 Nisan!

Rusya’ya karşı olan teknoloji firmalarının yaptırımları devam ediyor. Spotify da bu kervana katılan isimlerden oldu. Aslında Mart ayının sonunda, bununla ilgili bir Almanya’da bir basın açıklaması yayınlandı. Ancak hiçbir ayrıntı bildirilmedi. Artık Rusya temsilciliği kullanıcılara mektup göndermeye başladı ve sitede destek bölümünde bir duyuru ortaya çıktı.

Spotify’ın ekibi bugün yaptığı açıklamada; “Mevcut durumu kapsamlı bir şekilde gözden geçirdikten sonra, 11 Nisan 2022’den itibaren Rusya’da Spotify’ı tamamen askıya alma konusunda zor bir karar aldık.” ifadelerini kullandı. Daha önce, ücretli Premium abonelik Rusya’da çalışmayı durdurdu. Bunun için ödeme yapan kullanıcılar için Premium işlemin bir sonraki iptale kadar korunması gerekirdi. Aynı zamanda yeni Premium hesapların kaydı da askıya alındı.

Şimdi, ücretsiz hesaplar da dahil olmak üzere Rusya’da hizmetin tamamen durdurulacağını belirtelim. Tüm Spotify işlevleri Rusya’da kullanılamayacak. Rusya’da hizmetin yeniden ne zaman başlayacağı yönetim tarafından henüz açıklanmadı. Geliştiricilere göre, kullanıcılar kişisel verilerini “Gizlilik Ayarları” bölümünden indirebilecek.

Spotify

Spotify’ın Rusya pazarından çekilmesi büyük olay yaratacak gibi görünüyor. Ambargoların en sertinden birini uygulayan çevrimiçi müzik platformu, Ukranya’nın yanında yer aldığının sinyallerini verdi. Bu şartlarda Rus hükümetinin halkına karşı büyük bir sorumluluğu ortaya çıkacak. Yaptırımlardan direkt olarak halk etkileneceği için savaşın sona ermesi için Ruslardan bile tepkiler gelecektir.

App Store Alternatifi Rusya’dan Geliyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.