iPhone Nisan 7, 2022 16:55

iPhone Gençlerin Gözdesi! Apple Rakip Tanımıyor!

Yapılan araştırmalara göre iPhone modelleri Amerika'da gençlerin gözdesi halinde. Gençler tercihini Android'den yana kullanmak istemiyor.
iPhone Gençlerin Gözdesi! Apple Rakip Tanımıyor!

Telefon pazarındaki rekabetin büyük bir bölümü gençler sayesinde oluşuyor diyebiliriz. Yapılan araştırmalar da bunu gösteriyor. Yeni nesilin tercihi ise artık yavaş yavaş netleşemeye başladı. Görünüşe göre Z kuşağı iPhone diyor başka bir şey demiyor. Android’in 30 yaş ve üzeri popüler olması Apple’ın genç kuşağı yakalamasını sağladı. Yatırım şirketi Piper Sandler, ilk iPhone’larını satın almak isteyen gençlerin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olduğunu gösteren anketinin sonuçlarını yayınladı.

Piper Sandler analisti Harsh Kumar, şirketin son anketindeki gençlerin %87’sinin bir iPhone istediğini söylüyor. Anket, ankete katılan gençlerin yüzde 87’sinin zaten bir iPhone’a sahip olduğunu gösterdi.

İlkbahar 2021 anketinde, gençlerin yüzde 90’ı bir sonraki telefonlarının iOS kullanacağını söyledi. Bu ankete katılan gençlerin yüzde 88’i zaten bir iPhone’a sahip olduklarını belirtti. Kumar, yeni sonuçların Apple için cesaret verici olduğunu söyledi.

ABD’deki çoğu gencin bir iPhone’u var ve yeni bir tane satın almak istiyor

1 milyardan fazla aktif iPhone ile Apple, düzenli abonelikler de dahil olmak üzere şirketin hizmetlerine para harcamaya hazır, istekli ve yetenekli çok sayıda potansiyel alıcıya sahip. Anket, ortalama yaşı 16.2 olan 7.100 ergeni içeriyordu. 44 farklı eyalette, yıllık ortalama geliri 69.298 dolar olan ailelerde yaşıyorlar. Gençlerin yüzde 39’u yarı zamanlı çalışıyor. Diğer kalanı ise ya zengin bir ailede yaşıyorlar ya da kendi maaşlarıyla bir iPhone satın almaya güçleri yetiyor.

iPhone’un fiyatının Amerika’da bile yüksek olduğunu belirtelim. Ancak erişebilirlik konusunda tabii ki de Amerikalılar bizen 100 kat daha şansılı. Bir kişi telefon almayı kafasına koyduğunda 1 ay yarı zamanlı çalışarak telefon sahibi olabiliyor. Ancak Türkiye’de iPhone’u satın almak için 6-7 ay asgari ücretle yemeden içmeden çalışmak gerekiyor.

Taksit ile iPhone Alma

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.